Köylere 28 km sıcak asfalt

Edirne İl Genel Meclisi Ekim Ayı toplantılarının 2’nci birleşiminde, Edirne Valisi Yunus Sezer tarafından Havsa Asfalt Plenti’nde üretilecek olan sıcak asfaltlarla 2023 yılı sonuna kadar Edirne Merkez ve ilçelerin köylerine toplam 28 kilometre sıcak asfalt kaplama yapılmasını ön gören talep yazısının, Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilmesi, oylamaya sunularak, oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının 2’nci birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yönetiminde gerçekleştirildi. Yoklama ve tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantıda, Edirne Valisi Yunus Sezer tarafından gönderilen ve 2023 yılı Sıcak Asfalt Kaplama programı kapsamında Havsa Asfalt Plenti’nde üretilen sıcak asfaltlarla İpsala’ya bağlı Koyuntepe, Kocahıdır, Aliçopehlivan, Esetçe köylerine toplam 5 kilometre, Keşan’a bağlı Sazlıdere Köyü’ne 2 kilometre, Uzunköprü’ye bağlı Hamitli, Çakmak, Sığırcılı, Saçlımüsellim köylerine toplam 5 kilometre, Meriç’e bağlı Meriç, Umurca, Nasuhbey, Alibey köylerine toplam 1,5 kilometre, Havsa’ya bağlı Yolageldi Köyü’ne 2 kilometre, Merkez’e bağlı Kayapa Köyü’ne 3 kilometre, Lalapaşa’ya bağlı Taşlımüsellim, Sarıdanişment, Süleymandanişment, Ömeroba Köylerine toplam 2 kilometre, Süloğlu’na bağlı Tatarlar Köyü’ne 1,5 kilometre ve 2023 yılı 2’nci Kat Programı kapsamında Havsa’ya bağlı Köseömer ve Bostanlı köylerine toplam 3 kilometre olmak üzere toplamda 28 kilometre sıcak asfaltlama çalışması yapılmasını öngören talep yazısı meclise aktarıldı.

Vali Sezer tarafından gönderilen talep yazısında şu ifadelere yer verildi; “Müdürlüğümüzce 2023 Yatırım Programında bulanan Silindirle Sıkıştırılabilir Beton Yol, 1. kat asfalt kaplama ve 2. kat asfalt kaplama programlar tamamlanmış olup, mevsim koşullarının uygun olması ve bütçe ve imkanların uygunluğu doğrultusunda Ek program yapılması değerlendirilmiştir. Bu bağlamda yol sathi bozulmuş ve trafik güvenliği açısından risk oluşturduğu için Havsa Asfalt Plent Şantiyemizde kurulumu tamamlanan Plentte temin edilecek asfalt ile 2023 Yılı Ek Program kapsamında yazı ekinde sunulan cetvelde belirtilen ve Sıcak Asfalt Kaplama 25 km, 2. Kat Asfalt Kaplama 3 km olmak üzere toplamda 28 km olan yolların Ek Programa alınması konusunun görüşülerek karara bağlanmasını rica ederim.”

Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, gönderilen talep yazısının, Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevkini oylamaya sundu ve oy birliği ile kabul edildi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu