‘Kredi kampanyası sektörü canlandıracaktır’

Yeni evlenecek olan çiftlere ve ilk kez ev alacak olan genç vatandaşlar için verilmesi planlanan emlak kredilerini yorumlayan Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkan Vekili Yüksel Meriç, verilecek olan kredilerin emlak piyasasını canlandıracağını belirtti. Ancak Meriç, verilecek olan kredinin hem kredi oranının düşürülmesi hem de limitlerin arttırılması gerektiğini vurguladı.

“Evi alacak ilk kişi için kredi limiti artarsa kısmen rahatlama yaşanabilir”

İlk defa ev alacaklara verilmesi planlanan konut kredileri hakkında yorum yapan Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkan Vekili Yüksel Meriç; “Kısmen de olsa canlandırır. İlk ev alacaklar belki misal 50 kişiden 10 kişidir. Ama devlet memuru olarak çalışan 100 kişi varsa bunlar yararlanamıyor. Kısmen faydalandırır. Devletimiz bu kampanyayı yaparken hem kredi oranını düşürmeli hem de limitini artırmalı. Evi alacak ilk kişi için kredi limiti artarsa kısmen rahatlama yaşanabilir” dedi.

‘Kredi kampanyasi sektoru canlandiracaktir | Edirne Ahval Gazetesi
‘Kredi kampanyası sektörü canlandıracaktır’ | Edirne Ahval Gazetesi

Edirne’de 1 milyon 300 bin liranın aşağısında ev bulunmadığını da belirten Meriç; “Arsa payı müteahhitin vermesiyle birlikte 15 bin lira ile 20 bin lira arasında mahalle bazında fiyatlardır metrekare olarak. Semtlere göre değişir, bunlarda katı, büyüklüğü de etken elbette ama 1 milyon 300 bin liradan aşağıya satılık ev bulunmuyor. Edirne’de sıfır daire olarak düşünürsek satışının en pahalı olduğu noktalar Şükrüpaşa, Kocasinan, 1. Murat, Fatih mahallesidir. En yüksek satış fiyatları buradadır. Bu mahallelerde 100 metrekare bir daire 2 milyon 500 liradan satışa çıkarılıyor” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!