Küçüklerin büyük turnuvasında şampiyon belli

Pandemi nedeniyle yaklaşık 2 yıldır sahalardan uzak kalan ve maç yapamayan alt yapı futbolcularından U12 yaş grubuna yönelik olarak, Spor Extra tarafından düzenlenen ve 4-5 Eylül tarihlerinde Saraçhane futbol sahalarında 13 alt yapı futbol takımının katılımıyla devam eden ve toplam 44 maçın oynandığı  “Spor Extra 3.Trakya Birlik U12 Futbol Turnuvası”   Edirne Beşiktaş Futbol Okulu’nun şampiyonluk kupasını kaldırmasıyla sona erdi.

Büyük çekişmelere sahne olan maçların sonunda turnuvanın şampiyonu Beşiktaş Edirne Futbol Okulu oldu. Beşiktaş’ı şampiyonluğa götüren yol oldukça çekişmeli geçti. A-Grubunu 5 galibiyet 1 beraberlik, 16 puanda tamamlayan Beşiktaş yarı finalde turnuva kuralları gereği B-Grubunu 12 puanla ikinci sırada tamamlayan Edirne Şükrüpaşa Atletik SK ile eşleşti.

Bu maçtan da galibiyetle ayrılan Beşiktaş finalde, yarı finalde  A-Grubunu 13 puanla ikinci sırada tamamlayan ve yarı finalde B-Grubunu 13 puanla tamamlayan Lüleburgaz Atletik SK’yı mağlup ederek final oynamaya hak kazanan Edirne Sancaktar SK’yı normal süresi 0-0 beraberlikle sona eren mücadelenin sonunda penaltı atışlarıyla mağlup ederek şampiyonluk kupasına uzandı.

Şampiyon Beşiktaş’a kupasını, turnuvaya 3 yıldır isim sponsorluğunu yapan Trakya Birlik Genel Müdürlüğü adına Trakya Birlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Vekili sayın Mehmet Ersöz verirken şampiyon takım oyuncularına turnuva madalyalarını da Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü sayın Murat Ulaşdır taktı. Şampiyon Beşiktaş’ın ardından Edirne Sancaktar SK turnuvayı ikinci, Lüleburgaz Atletik SK üçüncü, Edirne Şükrüpaşa Atletik SK dördüncü sırada tamamlayarak kupalarını aldılar.

Turnuva sonunda Spor Extra adına bir açıklama yapan Levent Takan; “Edirne’nin en büyük alt yapı futbol turnuvalarına imzamızı atmanın gururunu yaşarken, turnuvamıza bu yıl da katkılarını esirgemeyen isim sponsorumuz Trakya Birlik Genel Müdürlüğü başta olmak üzere, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, bir diğer sponsorumuz Edirne Safir Kolejine, Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na, TFFHGD Edirne Şubesi’ne, turnuva boyunca tertip komitesinde yer alan sayın Yılmaz Eygül’e, Tarık Gülay’a, genç kardeşlerimiz Toprak Kuday’a, Hüseyin Emre Aslan’a, Kerim Levent Eliboler’e, sağlık görevlilerimiz Orhan Yağar’a, Ahmet beye , Saraçhane saha görevlileri Nurettin Dağ’a, Erdoğan Körüklü’ye, turnuvayı 2 gün boyunca canlı olarak yayınlayan Kanal Zirve’ye, onun değerli temsilcisi Erdem Güyümgüler ve Mert Soylu’ya, fotoğrafları ve haberleriyle Edirne amatör futbolunun büyük destekçisi olan Cemal Kuday’a ve tabiî ki turnuvamızın ana unsurları iştirakçi tüm kulüplerimize, onların değerli oyuncuları, antrenörleri ve başkanlarına, 2 gün boyunca sahada mücadele eden çocuklarını yalnız bırakmayarak Saraçhane futbol sahalarını 2 yıl sonra cıvıl cıvıl bir hale çeviren ailelerine sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Emeği geçen herkese binlerce teşekkür ediyorum” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu