Küküler Mevkii’ne 10 bin fidanlık Hatıra Ormanı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve yerel ortakları, 19 şehirde yaklaşık 170.000 ağacın dikilmesini hedefleyen büyük çaplı bir ağaçlandırma kampanyasını başlattı. Bu etkinlik, Avrupa Komisyonu’nun küresel “Map My Tree” kampanyasının bir parçası olup, 11 Kasım 2023’te kutlanan Milli Ağaçlandırma Günü’nde başladı.

Ağaç dikme çalışmaları, Orman Genel Müdürlüğü’nün denetiminde 11 – 21 Kasım 2023 tarihleri arasında Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van şehirlerinde gerçekleştirilecek. Kampanya, AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer Landrut’un 21 Kasım tarihlerinde Muğla’ya yapacağı ziyarette resmi olarak tamamlanacak.

AB Türkiye Delegasyonu, çevresel sorunların çözümünde kolektif eylemin önemini vurgulamak ve anlamlı bir etki yaratmak için yerel ortaklarla bir araya geliyor. AB Bilgi Merkezlerine ev sahipliği yapan on yedi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından temsil edilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ege İş İnsanları Derneği (ESIAD) ve İktisadi Kalkınma Vakfı (IKV), bu girişimin ortakları arasında. Bu etkinlik, küresel iklim değişikliği mücadelesine katkı sağlamanın yanı sıra, daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek için AB ile Türkiye arasındaki iş birliğini simgeleyecek.

10.000 FİDANLIK AVRUPA BİRLİĞİ HATIRA ORMANI

Edirne’deki 10.000 Fidanlık Avrupa Birliği Hatıra Ormanı yapımı ise Milli Ağaçlandırma Günü Resmi Töreni’nde öğrencilerin fidan dikim etkinliği ile sembolik olarak start verdi. Avrupa Birliği destekleriyle Edirne Orman İl Müdürlüğü ve ETSO AB Bilgi Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen Avrupa Birliği Hatıra Ormanı için, yine Avrupa Birliği destekli Trakya Üniversitesi Green Stem Model projesi eşliğinde üniversite öğrencileri ve akademisyenleri ile Milli Ağaçlandırma Günü töreninde fidan dikimi gerçekleşti. Ağaç dikim etkinliğinde, öğrencilere ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu da eşlik etti. Haber Merkezi

Screenshot 3 10 | Edirne Ahval Gazetesi
Küküler Mevkii’ne 10 bin fidanlık Hatıra Ormanı | Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 2 23 | Edirne Ahval Gazetesi
Küküler Mevkii’ne 10 bin fidanlık Hatıra Ormanı | Edirne Ahval Gazetesi
Screenshot 1 47 | Edirne Ahval Gazetesi
Küküler Mevkii’ne 10 bin fidanlık Hatıra Ormanı | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!