LÖSEV’den turuncu kortej

Her yıl 2-8 Kasım tarihlerinde etkinliklerle farkındalık haftası olarak kutlanan Lösemili Çocuklar Haftası’nda Edirne’de bu yıl turuncu renk temasıyla farkındalık korteji düzenlenecek.

25 yıl önce kurulan LÖSEV; “Lösemi Bulaşıcı Bir Hastalık Değildir” diyerek çıktığı bu yolda çalışmalarına devam ediyor. Her yıl LÖSEV’ in öncülüğünde Milli Eğitim Bakanlığı’nca özel haftalar kapsamına da alınan 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası bu yıl da çeşitli etkinliklerle farkındalık çalışmalarına devam edilecek. Farkındalık etkinlikleri düzenleyen LÖSEV, bu hafta kapsamında lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmakta, lösemi teşhisi koyulan çocukların yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekerek; onlara olan destekleri arttırabilme amacıyla ülke genelinde farkındalık yaratma ve kanserden korunma bilinci oluşturma çalışmaları gerçekleştiriyor.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında, LÖSEV 6 Kasım’da gerçekleşecek Farkındalık Korteji gerçekleştirecek. Korteje katılım sağlayanlara turuncu renk teması olduğunu belirten LÖSEV, “Katılım durumunuzu bizlere bildirmeniz ve turuncu bir kıyafet/obje ile katılmanız yeterli olacaktır” ifadelerine yer verdi. Kortej bugün saat 13.00’te Saraçlar Caddesi’nde bulunun Ender Mağazası önünde düzenlenecek. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!