Maarif’te bilinçsiz park yol tıkıyor

Maarif Caddesi’nde yol kenarına park eden araçlar sebebiyle trafiğin aksadığını ve yıllardır bu problemin çözülemediğini ifade eden Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Turgut Sarıbaşak, park eden araçları engellemek amacıyla yol kenarlarına monte edilen plastik dubaların kesilerek, tekrardan araç park edildiğini açıkladı. Sarıbaşak, araç sürücülerinin trafik ekipleri tarafından kesilen cezayı göze alarak, otopark ücretinden kaçındıklarını belirtirken, caddenin çeşitli yerlerine araç park etmenin yasak olduğunu bildiren tabelalar koyulması gerektiğini vurguladı.

Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Turgut Sarıbaşak, açıklamalarda bulunarak Maarif Caddesi’nde yol kenarına park eden araçlardan dolayı trafiğin tıkanması, vatandaşlar arasında kavgalara sebebiyet verdiğini belirtti. Park sorununu çözme konusunda İl Emniyet Müdürü’nden teminat aldıklarını ifade eden Sarıbaşak; “Bu konu yıllardan beridir böyle. Emniyet ile bu olayı, geçtiğimiz günlerdeki bir toplantıda görüştük. Burası tek yön olan bir yol. Sadece geçiş yolu olduğu için, yolun kenarlarına parkı yasaklamaları lazım. Yıllardan beri bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Burada her gün kavgalar çıkıyor. Emniyet müdürümüz söz verdi; ‘Bu işi en kısa zamanda çözeceğim’ dedi. Bekliyoruz” dedi.

“PLASTİK DUBALARI KESTİLER VE ARAÇLARI YİNE PARK ETTİLER”

Park edilen araçlar sebebiyle trafiğin oldukça aksadığını dile getiren Sarıbaşak, caddenin çeşitli bölgelerine parkın yasak olduğunu bildiren tabelalar koyulması gerektiğine vurgu yaptı. Sarıbaşak; “Araç sürücüsü park edince, mesela bir ETUS buradan geçemiyor ve yol tıkanıyor. Araç sürücülerinin yolun kenarlarına park etmemesi lazım. Bu yolun sürekli açık kalması gerekir. Trafiğin rahatlaması gerekir. Trafik tıkandığı zaman, Mithat Paşa Muhtarlığından Atatürk Bulvarı’na kadar araç kuyruğu oluşuyor. Koyulan plastik dubaları kestiler ve araçları yine park ettiler. Caddeye araç park etmenin yasak olduğunu gösteren tabelalar koyulması gerekir. Yayalar artık asfaltta yürüyor” şeklinde konuştu.

Maarifte bilincsiz park yol tikiyor | Edirne Ahval Gazetesi
Maarif’te bilinçsiz park yol tıkıyor | Edirne Ahval Gazetesi

“10 LİRA PARK ÜCRETİ VERMEMEK İÇİN, YAKLAŞIK 400 LİRA CİVARI CEZA YİYORLAR”

Yol kenarına araç park eden vatandaşların, otopark ücretinden kaçmaya çalışırken polisler tarafından 400 lirayı aşan cezaya çarptırıldıklarını söyledi. Sarıbaşak; “Park etmenin cezası da var. Otopark problemi yok. Otopark ücreti ödemek istemeyen vatandaşlar, yok kenarına park ediyor. 10 lira park ücreti vermemek için, yaklaşık 400 lira civarı ceza yiyorlar. Her zaman söylediğim şey, caddenin yukarısına park yasağı tabelası konulmasıdır ve cadde boyunca da tekrar etmesi gerekir. Yerli plakalı araçlar caddeye park ettiği zaman, yabancılar da park ediyorlar. Bizden görüp cesaret alıyorlar. Caddeye park edenlerin de yarısından çoğu, kendi esnafımızın arabası” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

Maarifte bilincsiz park yol tikiyor 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Maarif’te bilinçsiz park yol tıkıyor | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!