Mahalleli yarım işlerden şikayetçi

Mahalle Sorunlarının Yerinde Tespiti çalışmaları kapsamında Edirne’nin 1’inci Murat Mahalle Muhtarı İsmail Gül’ü ve mahalle esnafına ziyarette bulunan Saadet Partisi İl Mahalli İdareler Başkanı Tezcan Karakütük, yaptıkları görüşmelerde mahallelinin, alt yapı sorunlarının ve yağmur suları kanalı çalışmasının henüz tamamlanmasından şikayetçi olduklarını aktardı.

Saadet Partisi İl Mahalli İdareler Komisyonunun “Mahalle Sorunlarının Yerinde Tespiti” çalışması kapsamında 1. Murat Mahalle Muhtarı İsmail Gül’ü ve mahalle esnafını ziyaret eden Saadet Partisi İl Mahalli İdareler Başkanı Tezcan Karakütük; “Mahalle halkıyla yaptığımız görüşmelerde vatandaş sıkıntılarını anlattı. Mahalleli altyapıda halen daha sorunlar olduğunu söyledi. Yağmur suları kanalı çalışması bir türlü bitmemiş. Çöplerin toplanmasında yetersiz kalınıyor. Kazılan yolların üstlerinin kapatılmadığı ve çevrenin toz içerisinde kaldığı şikayetlerini aldık” dedi.

“İKTİDAR KRİZİ ÖNCE İNKÂR EDİYOR; KRİZİ DAHA DA DERİNLEŞTİRECEK ADIMLAR ATIYOR”

Muhtar ziyaretinden sonra mahalle esnafını ziyaret ederek esnafın sorunlarını da dinleyen Tezcan; “Yaşadığımız ekonomik kriz, yıllardır uygulanan yanlış politikalar, yanlış kaynak kullanımı sonucu göz göre geldi. İktidar krizi önce inkâr ediyor; krizi daha da derinleştirecek adımlar atıyor. Ardından da ‘Biz krizin farkındayız’ diyor. Bu hal, 22 yıllık başarısızlığın, acziyetinin, iş bilmezliğinin itirafıdır.” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu