Maraton kayıtları TAF’ın internet adresinde

9’uncu Uluslararası Edirne Maratonu’nun kayıtlarının, Edirne Maratonu’nun kendi internet adresinin yanı sıra Türkiye Atletizm Federasyonu’nun (TAF) internet adresinden de yapılabileceğini duyuran BÜDDER Başkanı ve maratonun organizatörü Önder Akdağ, maraton güzergahının adeta bir açık hava müzesi gibi olduğunu belirterek, tüm sporcuları maratona kayıt yaptırmaya davet etti.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü (BÜDDER) Başkanı ve Uluslararası Edirne Maratonu’nun organizatörü Önder Akdağ, Selimiye meydanında basın mensupları ile bir araya gelerek, 21 Nisan’da yapılması planlanan 9’uncu Uluslararası Edirne Maratonu hakkında açıklamalarda bulundu.

‘KAYITLAR 1 OCAK’TA BAŞLADI’

Edirne Maratonu’nun internet adresinin yanı sıra Türkiye Atletizm Federasyonu’nun internet adresinden de sporcuların maratona kayıt yaptırabileceğini bildiren Akdağ; “Maratonun tarihi 21 Nisan olarak belirlenmişti ve ayın 1’i itibariyle 9’uncu Uluslararası Edirne Maratonu’nun kayıtları açıldı. Bu yıl kayıtlarla ilgili yeni bir yöntem kullanıyoruz. Bu yıl, Türkiye Atletizm Federasyonu’yla bir iş birliği yaptık ve daha güvenli bir alanda sporcu kayıtlarını oluşturabilmek adına, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun sayfasından yürütüyoruz. Doğal olarak hem edirnemaratonu.org.tr hem Türkiye Atletizm Federasyonu’nun web sayfası olan taf.org.tr sayfaları üzerinden, dileyen tüm sporcular istediği her kategoride kayıtlarını daha güvenli bir alanda oluşturabilecekler. Bunu önemsiyoruz, bir anlamda da federasyonu teşvik ettik, çünkü sporcuların kart bilgileri gibi konularda da güvenlik konusunda, böylece daha güvenli bir ortamda kayıt oluşturabilmelerinin önünü açmış olduk” dedi.

‘MARATONUNUN PARKURU, BİR AÇIK MÜZEDE KOŞUYORMUŞ HİSSİYLE KOŞULACAK BİR PARKUR’

Maraton güzergahının adeta bir açık hava müzesi gibi olduğuna vurgu yapan Akdağ, tüm sporcuları Edirne Maratonu’nu deneyimlemeye davet ederek; “Maraton renkli. Sporcuların, kayıt yaptırdıktan sonraki coşkuları çok yoğun. Bu yıl da bu organizasyonu Edirne’mize, ülkemize yakışır bir şekilde coşkuyla gerçekleştireceğiz. Katılım gösterecek sporculara, ilk defa gelecek sporculara özellikle şunu söylemek istiyorum; Edirne Maratonu’nun parkuru, bütün tarihi dokuyu işleyecek şekilde bir açık müzede koşuyormuş hissiyle koşulacak bir parkur. Bugüne kadar deneyimleyemeyen bütün sporcuları, muhakkak Edirne Maratonu’nda koşarak Edirne’nin gastronomisini, tarihi dokusunu, maratonun parkurunu keşfetmelerini öneriyoruz ve bütün sporcuları 21 Nisan’da Edirne’de ağırlamaktan mutlu olacağımızı ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu