Mecliste söz miniklerin

Meliha Çankaflı Anaokulu öğrencileri, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Edirne İl Genel Meclisi’ni ziyaret etti. Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, öğrencileri meclisin çalışmaları hakkında bilgilendirdi ve miniklerin meclisten isteklerini sordu. Çocuklar da meclisten oyuncak ve kitap istediler. Meliha Çankaflı Anaokulu Müdiresi Yasemin Taştan, Meclis Başkanı Geçmiş’e tırmanma parkuru ve bilim atölyesi istediklerini söyledi. Geçmiş ise istekleri not alarak, konuyla bizzat ilgileneceğini belirtti.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Edirne İl Genel Meclisi’ni ziyaret eden Meliha Çankaflı Anaokulu öğrencileri, meclisten oyuncak ve kitap istediler.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ YAŞATACAK OLAN, YARIN DA BU KOLTUKLARDA OTURACAK OLAN SİZLER OLACAKSINIZ”

Çocukları meclisin görevleri hakkında bilgilendiren Geçmiş; “Değerli geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız. İl Genel Meclisi’ne hoş geldiniz. Bugün gelişinizin sebebini biliyor musunuz? Bugün, 29 Ekim 1923 yılında kurulan ve 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri dahilinde İl Genel Meclisi’ni ziyaret ettiniz. Hani televizyonlarda izliyorsunuz ya, milletvekilleri Büyük Millet Meclisi’nde karar alıyor. İşte biz de burada Edirne’nin sorunlarını halleden, çocuklara oyun parkı yapma kararını alan İl Genel Meclisi’yiz. İnşallah, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatacak olan, yarın da bu koltuklarda oturacak olan sizler olacaksınız. İyi çalışın, görevinizi iyi yapın, Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkın, yarın da bu koltuklarda sizler oturun” dedi.

MECLİSTEN TIRMANMA PARKURU VE BİLİM ATÖLYESİ İSTEĞİ

Meliha Çankaflı Anaokulu Müdiresi Yasemin Taştan da açıklamalarda bulunarak çocukların fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacağını düşündüğünü belirterek, Meclis Başkanı Geçmiş’ten tırmanma parkuru ve bilim atölyesi istediklerini ifade etti. Cankaflı; “Okulumuzda cumhuriyeti dolu dolu yaşıyoruz. Tamamen çocuklarımıza cumhuriyet bilinci geliştirmek ve vatan, millet sevgisini aşılamak adına yapmış olduğumuz etkinliklerden birisi için buradayız. Aslında çocuklarımızın benden bir talebi vardı. Okulumuzun çok güzel bir bahçesi var. Çocukların fiziksel gelişimini destekleyecek şekilde belki bahçemizde güzel zemini olan, güzel bir tırmanma parkuru mutlu edebilir bizi. Belki bahara yetişir. Sizler de misafirimiz olursunuz. Bir tırmanma parkuru bizi mutlu edecektir. Hatta bir bilim atölyesi olabilir. Edirne’deki okul öncesi bünyelerinde atölye henüz yok. Bilim atölyesini kurmamızı desteklerseniz çok mutlu edersiniz” diye konuştu.

Meclis Başkanı Geçmiş ise talepleri not alarak konuyla bizzat ilgileneceğini dile getirerek, tırmanma parkurunu yüzde 100 yaptıracaklarını, bilim atölyesi yapımı için de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek hayata geçmesi için çabalayacağını bildirdi. Konuşmaların ardından meclis üyelerine öğrenciler tarafından hediyeler verildi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 10 25 at 17.50.34 | Edirne Ahval Gazetesi
Mecliste söz miniklerin | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 25 at 17.50.34 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Mecliste söz miniklerin | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!