Meme kanseri konuşulacak

Edirne Belediyesi tarafından “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” isimli bir söyleşi gerçekleştirecek. Genel Cerrahi, Meme ve Endokrin Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Atakan Sezer’in katılacağı söyleşide erken teşhisin önemini dikkat çekilecek, kadınların en çok merak ettiği konular, Prof. Dr. Atakan Sezer tarafından yanıtlanacak.

Kendi kendine muayene, meme kanserinin belirtileri, erken teşhisin önemi gibi konularda katılımcılarına bilgi ve deneyimlerini aktaracak Genel Cerrahi, Meme ve Endokrin Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Atakan Sezer, 12 Ekim Perşembe Günü Saat: 12.30’da Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda Edirneliler ile buluşacak.

En çok görülen kanser türlerinden olan meme kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Biliyoruz ki, hastalıklarda en önemli nokta, erken teşhistir. Teşhis edemediğiniz bir şeyi şifaya kavuşturamazsınız. Biz de bu düşünceyle Atakan hocamıza böyle bir söyleşi talebinde bulunduk. Kendisi de sağ olsun, bizi kırmadı. Kabul etti. Maalesef kanser, günümüzde birçoğumuzun korkulu rüyası haline geldi. Meme kanseri ise kadınlarımızda en çok görülen kanser türlerinden.  Atakan Hoca’mız bu söyleşisinde kadınlarımıza önemli bilgiler verecek, deneyimlerini aktaracak, merak ettiklerini cevaplayacaktır. Söyleşimize tüm kadınlarımızı bekliyorum” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!