MHP’de Tercan dönemi sona erdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne Olağan İl Kongresi, kentteki bir düğün salonunda gerçekleştirildi. Mevcut MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, görevini seçime tek listeyle giren Merkez İlçe Eski Başkanı Emre Topluoğlu’na devretti.

Kentteki bir düğün salonunda gerçekleştirilen MHP Edirne İl Kongresi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Gerçekleştirilen kongreye MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, MHP Kilis Milletvekili Mustafa Demir, MHP MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu, AK Parti Edirne İl yönetimi, AK Parti’li belediye başkanları, MHP ilçe yönetimleri ve parti üyeleri katılım sağladı. Kongrenin divan kurulunda ise MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, MHP Kilis Milletvekili Mustafa Demir, MHP MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu, Türk Hukuk Enstitüsü’nden İbrahim Guştur ve Arzu Enginar yer aldı. Faaliyet raporu ve mali rapor, okunarak üyeler tarafından oy birliği ile ibraz edildi.

MHPde Tercan donemi sona erdi 3 | Edirne Ahval Gazetesi
MHP’de Tercan dönemi sona erdi | Edirne Ahval Gazetesi

Kilis Milletvekili Mustafa Demir, yaptığı konuşmada yeni il yönetimini tebrik etti. Demir; MHP’de il başkanı olmak, yeri geldiğinde çocuğunu yalnız bırakmaktır. Yeri geldiğinde eşini evde tek bırakmaktır. Ben 3 yıl boyunca il başkanlığı yaptım. Yeri geldiğinde çocuğumuz hasta olduğunda göremediğimiz günler oldu ama inandığımız bir dava vardı. Bu davayı daha yükseğe çıkarmak için ailemizden eşimizden çevremizde fedakârlık ettiklerimiz oldu. Emre Başkanımız bu fedakarlığa hazırım diyor, bizde kendisini tebrik ediyoruz” dedi.

MHPde Tercan donemi sona erdi 4 | Edirne Ahval Gazetesi
MHP’de Tercan dönemi sona erdi | Edirne Ahval Gazetesi

TERCAN’DAN HELALLEŞME

Kongrede konuşan 2009-2012 ve 2019-2023 yılları arasında MHP Edirne İl Başkanlığı görevini yürüten Zakir Tercan; “Bugün il başkanımızı seçmek üzere buradayız.  Bu kongremizin hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar bizleri yalnız bırakmayan il yönetimimize, ilçe başkanlarımıza ve ülkücü kardeşlerimize de çok teşekkür ediyorum. Biz MHP olarak üzerimize ne görev düşüyorsa fazlasıyla yerine getirmek için büyük gayret sarf ettik ve bugünlere kadar geldik. Burada görevimi genç arkadaşlarımıza bırakıyorum. Hepimizin birbirine hakkımız geçmiştir. Benim sizlere hakkım geçtiyse helal olsun, sizlerin de bize haklarınız geçtiyse hakkınızı helal ederseniz mutlu olurum. İl başkanlığı görevine seçilecek olan il başkanımıza, yönetimine tebriklerimi sunuyorum, partimizi bizlerden sonra da en güzel yerlere getireceklerine canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.

MHPde Tercan donemi sona erdi | Edirne Ahval Gazetesi
MHP’de Tercan dönemi sona erdi | Edirne Ahval Gazetesi

“TEK KAZANAN DAVAMIZDIR”

Tek liste ile seçime giren yeni Başkan Emre Tokluoğlu; “Bugün bizlerin bir araya gelmesini nasip eden Cenab- Allah’a şükrederek, doğunun ve batinin uç beyi Türk dünyasının bilge lideri Genel Başkanım Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin Cumhuriyetin yeni yüzyılı Türk ve Türkiye yüzyılında şehirlerin sultanı sultanların şehri kadim Türk yurdu Edirne’de Milliyetçi Hareket partisi il başkanı adayı olarak karşınızda bulunmaktan şeref duymaktayım. Kongremiz sonucunda tek kazanan davamızdır. Yaratmış olduğumuz bu birlik beraberlik yarından itibaren başlayacak olan çalışmalarımızla kendini gösterecektir. Allah’a and olsun ki bize inananları sırtını bize yaslayanları kendi hak adalet davasında bize umut bağlayanları sahipsizleri mağdurları ezilenleri kenara itilenleri kimsesizleri mahcup etmeyeceğiz. Allah’ın alnımıza kader diye yazdığını cümle kalleşler birleşip bozmaya çalışsanız boş. Allah kimin yanındaysa o kazanır. Allah bizimledir” ifadelerine yer verdi.

MHP Edirne yeni il yönetim kadrosunda ise şu isimler yer aldı; Fatma Bubektaş, Gül Şengül, Elif Gamze Karacan, Hafife Balkan Delen, Yiğit Cem Bubektaş, Mehmet Ali Fidan, Mesut Balcanlı, Ethem Midilli, Emre Akan, Mehmet Akgün, Ufuk Korkut, Celal Özer, Ahmet Subölen, Kasım Akbulut, Mevlüt Kara, Sadık Sarıkeçe, Ömer Dindoruk, Musamettin Türkşen, İlkay Eken ve İsmet Görgülü.

Disiplin kurulu asil kadrosu Ahmet Kütle, Ali Bubektaş, Alper Topçuoğlu, Turgay Cankaflı, Cevat Irgaş, Ersin Çetin ve Derya Özer’den oluştu.

İl yönetiminin üst kurul delegeleri ise, İl Başkanı Emre Tokluoğlu, Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Özcan Altınel, Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Süloğlu İlçe Başkanı Aydemir Arslan ve Ahmet Kütle’den oluştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu