Milletvekili Şen, Edirne’de belediyeyi eleştirdi

‘Edirne fevkaladeliğine uygun yönetilmiyor’

Şehir Buluşmaları kapsamında Edirne’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, parti binasında Edirnelilerle buluştu. AK Parti’de seçime, seçimin ertesi günü başlandığına vurgu yapan Şen, Edirne’yi milletin teveccühü ile 2024 yerel seçimlerinde alacaklarının altını çizdi. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da Edirne’deki yatırımlardan söz ederek, AK Parti’nin Edirne’deki en büyük kaybının belediyenin AK Parti’de olmaması olduğunu dile getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, Şehir Buluşmaları kapsamında Edirne’ye ziyarette bulunarak Edirnelilerle bir araya geldi. Parti binasında gerçekleştirilen buluşmaya, AK Parti Edirne il yönetimi, ilçe başkanları, AK Parti Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“EDİRNE’Yİ MUHALEFETE BIRAKMAYALIM ARTIK”

Açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, Edirne’de bulunmaktan yana mutluğunu dile getirerek; “Edirne’de bulunmak benim için bir bahtiyarlık. Zira her Türk evladının öyle olsa gerek. Burası çok başka bir yerdedir, başka bir diyardır, başka bir noktadadır. Ama Edirne, o bambaşkalığına, o fevkaladeliğine uygun yönetilmemektedir. Bunun da sırası gelmiştir diye düşünüyorum. ‘Seçim sandıkta kazanılır’ benim çocukken öğrendiğim bir sözdür, bir ilkedir, çalışma esasıdır. Seçime, seçimin ertesi günü başlanır. Örnek, 14 Mayıs seçimi bitti, genel başkan yardımcıları ve MYK olarak cumhurbaşkanımızın yanına geldik. O akşam mevcut seçimle ilgili bir toplantı yaptık. Dedi ki ‘Arkadaşlar, yarın MYK toplantımız var.’ MYK toplantısın geldik ‘Gündem Mart 2024 seçimleri’ dedi. Cumhurbaşkanımız 1 gün bile izin vermedi bize. Hepimize görevlerimizi yeniden hatırlattı. Bir sürü planlama çalışmaları yaptık. Ertesi gün, tam saha pres, şimdi buralardayız, sahadayız. Sizlerden ricam şu; Bu Serhad şehrini, Edirne’yi, eski payitahtımızı, göz bebeğimiz olan bu şehri muhalefete bırakmayalım artık. Yapamıyorlar, yönetemiyorlar” dedi.

“BU ŞEHRİ YÖNETİYORUM DİYE MAHVEDERSEN, KUSURA BAKMA BEN BUNA MÜSAADE EDEMEM”

Şen, 2019 yerel seçimlerinde Edirne’yi az bir oy farkıyla kaybettiklerine dikkat çekerek, daha çok gönüle girmek gerektiğini ifade etti. Şen; “2019’da milletimiz öyle karar verdi, başımızın tacıdır, hiç sorun yok. Ama 2019’da kaybettiğimiz yerleri geri alacağız. Başta İstanbul olmak üzere bu şehirler geri alınacak. Sonra diğer bazı şehirlerimiz var ki onlar tarafından yönetiliyor. Onlara da yazık edilmektedir, örnek; Edirne. Edirne’deki oy oranımızı 2019’da 40 küsür diye hatırlıyorum. Arada birkaç puan var, 3 bin küsür kişi var böl 2’ye, 1 kişi ekle, seçim senin. Niye o zaman, öyle oldu? Cevap çok basit; Demek ki sıkmamız gereken daha çok el lazım. Çalmamız gereken kapılar, girmemiz gereken gönüller varmış. Birkaç bin daha fazla. Şimdi ne yapacağız? Daha çok el sıkacağız, daha çok hal hatır soracağız, daha çok gönüle gireceğiz ve o gönülde kalacağız. Girdiğimiz gönül, ebediyen kapılarını bize açmış bir gönül olacak. Bunları yaptığımız zaman, seçimi alırız. Biz gönül belediyeciliği diyoruz zaten. Sen bu şehri yönetiyorum diye mahvedersen, kusura bakma ben buna müsaade edemem. Çalışır, çabalarım milletim beni tercih eder ve ben yönetirim. O zaman şehir, adat olur berbat olmaz” şeklinde konuştu.

“HER YER, HER SOKAK, HER BİNA, HER NOKTA, HER MAHALLE BİRER SELİMİYE OLMALI”

Söğütlük Kent Ormanı’nda yapımı süren Millet Bahçesi Projesi’ne de değinen Şen, Edirne’de bulunan her yerin Selimiye’ye layık olması gerektiğini kaydetti; “İnsan kendi memleketinin güzelliklerine sevinmez mi? Nasıl bir şey bilmiyorum ama bu arkadaşlar sevinemiyorlar. Kalplerde bir şey var. Mesela Millet Bahçesi; Birkaç eksik prosedür varmış, tamamlanır. Niye durdurtuyorsun ki, ihtar ver. Haklı sebepler de olabilir, tamamlanır. Niye milletin nefesini durdurtuyorsun? Ben Edirne’den şu kokuyu alıyorum; Burada belediyenin yapması gereken birçok işi, bizim il başkanlığımız yapıyor. Böyle belediyecilik olmaz. Artık milletimiz inşallah buna bir son verecek. Bu şehir yeniden, eski muhteşem günlerine dönecek, bayındır bir hale gelecek, mamur bir hale gelecek. Çok güzel, zaten çiçek gibi bir Selimiye’si var. Bu şehrin her şeyinin Selimiye’ye uygun olması gerekiyor. Selimiye’nin minaresinden bakılınca görülen her yere kadar, bütün o dairenin Selimiye’nin abidevi haliyle ortaya çıkarılması gerekiyor. Her yer, her sokak, her bina, her nokta, her mahalle birer Selimiye olmalı. Mimar Sinan boşuna mı yaptı bunu Edirne’ye. Bu İstanbul’a da yapılabilirdi değil mi? Ustalık eserini buraya yaptı. Bunda bence bir işaret var. Belediyeyi, yerel yönetimleri, milletimizin teveccühü ile almaya geldik” diye konuştu.

“EDİRNE’DE EN BÜYÜK KAYBIMIZ, BELEDİYENİN BİZDE OLMAMASIDIR”

Edirne’deki yatırımlardan söz eden AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’nin en büyük kaybının, belediyenin AK Parti’de olmaması olduğunu dile getirdi. Aksal; “Hızlı tren projemiz, cumhuriyet tarihinin Edirne için en büyük projesidir, hızla devam ediyor. 2026 yılının başında inşallah, Kapıkule-Halkalı projesini tamamlamaya çalışıyoruz. Bir kütüphane projemiz vardı, Edirne’de kütüphanemizin ihalesini yaptık. Çalışmalar başladı, inşallah sinema salonlarıyla, çocuk alanlarıyla, bebek alanlarıyla çok güzel bir kütüphaneyi de Edirnelilerin hizmetine sokacağız. Edirne’ye gelenlerin en çok sorduğu soru da ‘Edirne, Osmanlı’ya başkentlik yapmış. Sarayı nerede?’ Edirne Sarayı, Rus işgali sırasında cephanelik olarak kullanılıyormuş ve Rusların eline geçmesin diye havaya uçurulmuş. Sadece küçük bir kısmı kalmış. Bizim geçen dönem en büyük projelerimizden birisi Edirne Sarayı’nın tekrar ihya edilmesiydi. Sayın cumhurbaşkanımızın desteğiyle, Edirne Sarayı’nı Milli Saraylara devrettik. İnşallah bu dönem, Edirne Sarayı’nda da hızlı bir şekilde çalışmalar başlayacak. Edirne çok potansiyeli olan bir şehir. Devlet anlamında, hükümet anlamında destekler alıyoruz. Sayın cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum, ne zaman kendisine Edirne ile ilgili bir proje ile gitsek, her zaman desteğini verdi. Biz ‘Hizmet yerelde başlar’ diyen bir partinin mensuplarıyız. Edirne’de en büyük kaybımız, belediyenin bizde olmamasıdır. Çok yakın geldik, geçtiğimiz dönem çok yaklaştık. İnşallah bu dönem, birlik ve beraberlik içerisinde Edirne Belediyesi’ni de alırsak, Edirne Türkiye’nin değil dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Biz bu şehri bütün dünyaya tanıtacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve beraberindekiler şehri gezerek hem projeleri incelediler hem de kurumları ziyaret ettiler. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!