Milletvekili Ün’ün paylaşımına vatandaşlardan tepki

Sosyal medya hesabından, Uzunköprülü vatandaşları beladan kurtarmak için Ankara’da olduğunu ifade eden bir paylaşım yayınlayan CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, sosyal medya kullanıcısı vatandaşlar tarafından tepki gördü.

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, resmi sosyal medya hesabından, Uzunköprülü vatandaşları kurtarmak için Ankara’da olduğunu belirten bir paylaşım yayınladı. Ün, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı. Sevgili Uzunköprülü hemşehrilerim. Sizi bu beladan kurtarmak için Ankara’dayım. Sizlere söz, Mart’ın sonu bahar.”

Milletvekili Ediz Ün’ün bu paylaşımı, sosyal medya kullanıcısı vatandaşlar tarafından tepki topladı.

“SİZE BÖYLE PAYLAŞIMLAR YAPMANIZ İÇİN OY VERMEDİK”

Ediz Ün’e oy verdiğini dile getiren bir vatandaş, bu tarz sosyal medya paylaşımlarının Milletvekili Ediz Ün’e yakışmadığını ifade ederek; “Sayın milletin vekili hemşerim. Sizi bu insanlar seçerken ayrımcılık yapmanız için seçmedi. Çoğul konuşuyorum ben de size oy verdim. Şimdi kalkmış diyorsunuz ki; ‘Sizi bu beladan kurtarmak için Ankara’dayım.’ Kendinize ne kadar yakıştırıyorsunuz bu söylemi? Gelelim sizin vekilliğinize; Biz size böyle paylaşımlar yapmanız için oy vermedik. 4 yıl sonra size bu paylaşımı hatırlatacağım size. Bugüne kadar Uzunköprü’de hangi esnafa gidip, yandaşlarınız hariç bir hâl hatır sordunuz mu? Samimi söylüyorum, insanlar çok zor durumda. Siz önce milletin isteklerini yerine getirin, sonra kalkın buradan yani sosyal medyadan insanlara seslenin. Lütfen kendinize yakışanı yapın” ifadelerini kullandı.

“KENDİ İÇİNİZDE ANLAŞAMIYORKEN, ÜLKE YÖNETMEYE NASIL ADAY OLDUNUZ?”

Parti teşkilatlarının birbiri arasında anlaşamadığını kaydeden bir vatandaş, yaptığı sosyal medya paylaşımında; “Siz daha genelde olsun veya yerelde olsun, kendi içinizde anlaşamıyorken, ülke yönetmeye nasıl aday oldunuz? Demek ki birlik mesajları bir yalan, bir tiyatroydu sayın vekil” ifadelerine yer verdi.

“AYNI PARTİ İÇİNDE BİRBİRİNİZE ÇAMUR ATMAKLA OLMAZ BU İŞLER”

Ün’ün paylaşımının etik olmadığını belirten bir vatandaş, yaptığı paylaşımda; “Sayın vekilim, Uzunköprü’yü belediye başkanından kurtarmayın. Biz size oy atarken belediye başkanıyla alakalı atmadık. Mecliste bizi temsil edip, Uzunköprü için, Edirne için, haksızlıklar için Edirne ve ilçelerine getireceğiniz güzellikler için sizi seçtik. Özlem Becan benim babamın kızı değil. Umurumda değil savunmuyorum. Ama bu paylaşımınız etik değil. Vatandaşı dolaşın halini hatırını sorun. Gidin garibanlara yardım edin. Siyaseti böyle yapın. Aynı parti içinde birbirinize çamur atmakla olmaz bu işler sayın vekilim” açıklamalarına yer verdi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu