MİNİK BİR DOKUNUŞ

Küçük bir bebeğin bakışında, göz göze gelişimizde, minicik tebessümlerimizde ya da parmağımı sıkı sıkıya tutuşunda fark ettim bu iki günün güzelliğini.

Nasıl geçeceğini pek tahmin edemediğim iki güne başladık ve kahvaltıdan sonra evden çıkıp doğruca etkinlik alanının yolunu tuttuk. Bu cumartesi ve pazar, gerçekten Edirnemiz için farklı iki gündü. İlimizde ilk kez Edirne Valiliği’nin organize ettiği “1. Karaağaç Kabak Festivali” gerçekleşti. Birinci gün hava durumu yağışlı olsa da, etkinliklerin gerçekleşmesi adına çoğunlukla izin verdi aslında. Gerçi yağmur olasılığına karşın kapalı alanlar oluşturulmuştu. Özellikle liseler gerçekleştirdikleri müzik gösterileri ile bu festivale çok güzel hazırlandıklarını gösterdiler.

Kabakla yemek yapma yarışması da festivalin adına yakışan güzel bir etkinlik oldu. Bir de festival alanında yer alan, bizzat üreticilerin ürünlerini satışa sundukları standlar da harika bir görüntü oluşturmuştu. Üreticiler emeklerini doğrudan kendileri satışa sundu. Lezzetli yiyecekler, ilk defa denenen “kabaklı devai misk”, harika takılar, çeşitli objelere dönüştürülmüş süs kabakları, özellikle festival girişinde yer alan kabaklarla yapılmış süslemeler inanılmaz bir ambians oluşturmuştu.

Festivallerin olması aynı zamanda sanayisi pek olmayan kentimiz için turizm açısından oldukça önemli bir yer tutuyor. Hatta festivale Bulgarlarında yoğun ilgi göstermesi dikkatimizden kaçmadı.

Biz de Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı’nın standında yer aldık. Amacımıza uygun satışlar yaptık ve elde ettiğimiz geliri de Cumhur Deniz Uysal Kanser Destek Merkezi’ne bağışlayacağız.

Standımızın dünya tatlısı minicik bir ziyaretçisi de annesiyle birlikte gelmişti. (aynı zamanda Vakfımızın en küçük üyesi!). Masumiyetiyle Sayın Valimiz ve Sayın Hanımefendinin de yüzünde tebessümler oluşturdu.

 Tanrı bütün insanlara o masum bebeğin temiz kalbindeki sevgiyi nasip etsin. Ne güzel, karşılıksız ve masumca parmağıma dokunuşu ve onunla sevgi ve masumiyet iletişimimiz. İyi ki geldin “Su Bebek.” Standımızı aydınlattın ve yüzümüzde tebessüm oluşturdun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu