Miniklerden 100’üncü yıla geri dönüşümlü bayraklar

Erasta AVM’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından 100’üncü Yılda 100 Bayrak Projesi sergisinin açılış töreni gerçekleştirildi. Sergide Edirne merkez ve ilçelerden toplam 120 adet, anaokulu öğrencileri tarafından geri dönüşüm ve yöreye özgü malzemelerden yapılan Türk bayrakları gösterildi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Erasta AVM’de Zübeyde Hanım Anaokulu 100’üncü Yılda 100 Bayrak Projesi sergisinin açılış töreni gerçekleştirildi. Sergide merkez ilçeden 72, Havsa’dan 2, Lalapaşa’dan 1, Süloğlu’ndan 6, Uzunköprü’den 19, Keşan’dan 6, İpsala’dan 9, Enez’den 3 ve Meriç’ten 2 bayrak olmak üzere toplamda 120 adet, anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan geri dönüşüm malzemeleri, Edirne’ye özgü pirinç, balık biberi, deniz kabukları gibi ürünlerden oluşan Türk bayrakları gösterildi. Protokol üyeleri tarafından kurdele kesim töreni ile sergi açıldı ve devamında protokol üyeleri sergide gösterilen eserleri inceledi.

Açıklamalarda bulunan Edirne Valisi Yunus Sezer, mutluluğunu dile getirerek, sergide emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Vali Sezer; “Gerçekten çok mutlu olduğumuz, hepimizin yüzünü güldüren, aynı zamanda da çok büyük emek harcanmış bir çalışmayla buradayız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında geri dönüşüm malzemelerinden yapılan 100 bayrak sergisinin açılışını yaptık. Serginin asıl kahramanları anaokulundaki çocuklarımız. Öğretmenlerimizle beraber yapılan bir çalışma var. Çeşitli geri dönüşüm malzemeleri ve ilimize özgü pirinçten, biberimizden ilimizi yansıtan ürünlerden bayraklarımız var ve gerçekten hepsi de sanat eseri. Hem öğretmenlerimize duyarlılıklarından dolayı hem de öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Serginin açılışına Edirne Valisi Yunus Sezer, Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katılım sağladı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu