Mitinge ulaşım belediyeden

EMADDER’in “Büyük İstanbul Mitingi”ne katılmak isteyen dernek üyelerine ücretsiz araç tahsisi için, Edirne Belediyesi’ne verdikleri talep dilekçesini sosyal medya hesabından paylaşan EMADDER Edirne İl Temsilcisi Çiler Kopan’a, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın sosyal medya üzerinden verdiği yanıtla aracın tahsis edileceği müjdesi verildi.

Emeklilikte Adalet Derneği (EMADDER) tarafından 21 Ocak Pazar saat 14.00’te İstanbul Kartal Miting Meydanı’nda Emeklilikte Yaşa Takılanlar’dan (EYT) 17-20 yıl geç emekli olacak olan vatandaşların sesini duyurma amacıyla “Büyük İstanbul Mitingi” düzenlenecek. EMADDER resmi sosyal medya hesabından mitinge yönelik paylaşımda; “Yaşıt ve benzer prim günündeki EYT’lilerden 17-20 yıl geç emekliliğe karşı sesimizi duyuracağız” ifadelerine yer verildi.

EMADDER Edirne İl Temsilcisi Çiler Kopan, resmi sosyal medya hesabından bir paylaşım yayınlayarak, Edirne Belediyesi’nden dernek üyelerinin mitinge ulaştırılması için ücretsiz araç talep ettiklerini belirten talep dilekçesini paylaştı ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan talebin onaylanmasını beklediklerini dile getirdi. Belediye Başkanı Gürkan da Kopan’ın paylaşımına bir yanıt yayınlayarak; “Arkadaşlara söyledim, bir sorun yok merak etmeyin. Yeteri kadar kumanya da otobüse konulacak. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

Mitinge ulaşım için Edirne Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüs, Pazar günü saat 09.30’da Eski Cami’nin karşısında, Selimiye Meydanı önündeki turist otobüsleri bekleme yerinden kalkacak. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 18 at 15.59.53 | Edirne Ahval Gazetesi
Mitinge ulaşım belediyeden | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sn Başkanım Recep Gürkan bey çok teşekkür ediyoruz 🙏
    2000 sonrası ÜVEY evlat mı ??
    Yaşa takılanlar dediniz 40″lı yaşlarda emekli ettiniz geride kaç milyon insanı mağdur ettiniz.
    1 güne 17-20 yıl yaş farkı asla kabul edilemez..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu