Muhtarlar Federasyonunda Kıyga dönemi

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu’nun bugün Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurulunda tek liste ile seçime giden Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Hatipköy Muhtarı Fatih Kıyga, görevi Federasyon Başkanı Sedat Tosun’dan devraldı. Kıyga; “Birbirimize yardımcı olup, destek çıkmalıyız, bölünmemeliyiz. Aslında çok büyük bir aileyiz. İnşallah bu ailemize hep birlik beraberlik içinde tutacağız. Hep birlikte çalışmalarda bulunacağız” dedi.

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurulu, bugün Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul, federasyonun faaliyet ve denetim raporlarının okunmasıyla devam etti. Genel kurulda tek liste ile seçime giden Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Hatipköy Muhtarı Fatih Kıyga, görevi Federasyon Başkanı Sedat Tosun’dan devraldı.

IMG 4361 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Muhtarlar Federasyonunda Kıyga dönemi | Edirne Ahval Gazetesi

TOSUN’DAN ‘AİDATLARI YÜKSELTİN’ ÖNERİSİ

Görevi Kıyga’ya devreden Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanı Sedat Tosun, yeni seçilecek olan yönetime aidat yükseltmeleri yönünde çağrıda bulundu. Tosun; “Size şunu söylüyorum. Burada yapacağınız tek şey federasyonun aktif bir şey yapmasını istiyorsanız lütfen aidat ödemelerinizi yükseltin. Para olmadan hiçbir şey olmuyor. Biz ilk yıl çok zorlandık. Gelen aidatlarımız doğal gaz, elektrik ve suya gitti. Genel giderlerimizi karşılayamadık. Gerektiği yerde cebimizden ödedik. Ama para olmadan iyi bir şey olmuyor, bunu bilin. Bundan sonra da alacağınız kararlarda eğer federasyonun ayakta durmasını istiyorsanız, aktivite istiyorsanız bu sizlerin üstünüze düşen büyük bir görev. Bu federasyonu ayakta tutun ama federasyona hiçbir zaman için cephe almayın. Burası hepimizin federasyonu. Gelin birlik beraberlik olsun” şeklinde konuştu.

1600 1500 5 | Edirne Ahval Gazetesi
Muhtarlar Federasyonunda Kıyga dönemi | Edirne Ahval Gazetesi

KEŞAN MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI ABDULLAH KEMİK’TEN SİTEM

Genel kurulda söz alarak konuşan Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik, bazı muhtarların Edirne Valisi Yunus Sezer’e derneklerini şikayet ettiklerini belirterek sitem etti. Muhtarların birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğine vurgu yapan Kemik; “Sayın valimiz Yunus Sezer’in ziyaretine gittik. İçeriye girdik, söylediği ilk kelime; Muhtarlar Federasyonu’nun kumarhane ve içki içilen yer olduğu anlamında haşlandık. Bunu sayın valimize söyleyen muhtar arkadaşlarımız. Çok ayıp bir şey. Rica ediyorum; gelin birleşelim, birlik olalım. Böyle yaparsak bizleri kimse dinlemez. O gün o kadar üzüldük ki oraya giden yönetim kurulu olarak. Orada Vali beyin dediği ‘orası kumarhaneymiş. Ben oraya para mara vermem’ dedi. Utancımdan yere girdim. Böyle bir şey olabilir mi? Vali bey bunu sizin arkadaşlarınızdan biri söylüyor dedi” diye konuştu.

IMG 4409 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Muhtarlar Federasyonunda Kıyga dönemi | Edirne Ahval Gazetesi

“BİRBİRİMİZE YARDIMCI OLUP, DESTEK ÇIKMALIYIZ, BÖLÜNMEMELİYİZ”

Federasyonun yeni başkanı, Hatipköy Muhtarı Fatih Kıyga, muhtarların birbirlerine destek olması gerektiğini söyledi. Kıyga; “Edirne köy ve mahalle muhtarları federasyonumuzun seçimli genel kuruluna hepiniz hoş geldiniz. Bu benim ikinci dönemim. 2019 Mart ayında yerel seçimlerde köyümden aday oldum, köylülerimin oylarıyla muhtar oldum. Daha sonra köy muhtarları dernek başkanlığına getirildim ve aynı zamanda Sedat başkanım Abdullah başkanımın yönetiminde yer aldım. Genel sekreterlik görevlerinde bulundum federasyonumuzda. Şimdi de Sedat başkanım elini bana verdi, değerli başkanlarımın da desteğiyle federasyona bu göreve layık görüldüm. Bunun için başkanlarıma, tüm muhtarlarıma çok teşekkür ediyorum. Federasyonumuzun amacı muhtarlarımıza, daha sonra da görev yaptığımız yerlerde, köylerde, mahallelerde aslında halkımıza hizmet etmek, daha faydalı işler yapmak istiyoruz, amacımız bu. Birbirimize yardımcı olup, destek çıkmalıyız, bölünmemeliyiz. Aslında çok büyük bir aileyiz. İnşallah bu ailemize hep birlik beraberlik içinde tutacağız. Hep birlikte çalışmalarda bulunacağız” açıklamasını yaptı.

IMG 4415 | Edirne Ahval Gazetesi
Muhtarlar Federasyonunda Kıyga dönemi | Edirne Ahval Gazetesi

Federasyon Başkanı’nın Fatih Kıyga olduğu yönetim ve denetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı;

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYE

Abdullah Kemik
Çağlar Turgay
Ahmet Tezer
Günay Tunç
Mehmet Karlatlı
Ayşe Sever
Seçkin Sutcan
Selçuk Meriç

IMG 4364 | Edirne Ahval Gazetesi
Muhtarlar Federasyonunda Kıyga dönemi | Edirne Ahval Gazetesi

DENETLEME KURULU ASİL ÜYE

Aykut Yaman
Müjdat Kurt
Asım Gül
Tevabil Çevik
Özgür Çevik

IMG 4417 | Edirne Ahval Gazetesi
Muhtarlar Federasyonunda Kıyga dönemi | Edirne Ahval Gazetesi

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYE

Şafak Güngördü
Melek Kahya
Nurcan Uzel
Seçkin Bektaş
Hasan Demirbozan
Birol Ay
Turan Akgül
Abdi Zamacı
 Erdinç Şeftali

IMG 4367 | Edirne Ahval Gazetesi
Muhtarlar Federasyonunda Kıyga dönemi | Edirne Ahval Gazetesi

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYE

Muammer Gizlen
Ferdi Özkaya
Canan Koca

Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!