Nerede o eski bayramlar?

●Ah nerede? Vah Nerede? Eski bayramları kim çaldı acaba ? Barajların doluluk oranları, kişi başına düşen gayri milli hasıla, eskiden emekli ikramiyesiyle alınan o canım evler ? Hani kuşlar ağaçlar, binbir renkli çiçekler, hu komşu nerede o eski bayramlar ?

●Dikey mimari, yatay mimari, hani bu betonsal kentlerin, kentsel dönüşümlerin ilk mimarı? Kimden hesap sorsam acaba, nerede o eski bayramlar? Ah nerede, vah nerede? Gelecek kaygısıyla Almanya’ya, Hollanda’ya giden doktorlar Bayramlar?

●Çiftçi;  mazot, gübre, tohum derdinde, artık tarlasını ekmekten vazgeçen köylü Bayram, ah nerede? Vah nerede? Tarlaları ucuza hangi banka kapattı acaba? Bir bilebilsem ah kim acaba?

●Küresel ısınma, çevre kirliliği, giderek azalan su kaynakları gibi devasa sorunlara çare, ah nerede? Vah nerede? Bir türlü yağmayan kar ve yağmurlara çare bulacak projeleri kim yapsa acaba?

●Taşıdık hammal gibi biz bunca sığınmacıyı senelerce. Tam ona ihtiyaç duyduğumuz anda bunalıma girmiş işsiz gençler, ah nerede? Vah nerede? 

●Eski bayramları kim çaldı acaba? Ah nerede? Vah Nerede? Hemen herkes hiç akraba gelmese derdinde, tatlının ve bayram şekerinin kilosu çıkmış nerelere? En ekonomik tatlıyı hangi youtube kanalından bulsam acaba?

●Hangi bankadan çeksem anında bayram kredisini? El-ayak öpenleri çok olanların var mı bir önerisi acaba? Akraba ve mezarlık ziyaretlerine belediye otobüsüyle, dolmuşla mı gitsek? Ah bilebilsem çaresi kimde, bu bayramı en az hasarla nasıl atlatabilirim acaba? 

●Tek bir kanal neyine yetmiyordu? Şimdi bin kanal, youtube, on tane de platform var gene de sıkılıyorsun. Her şeyim olsun ama hepsi de ucuz olsun istiyorsun. Ah nerede, vah nerede öyle beleş hayat nerede? Cumartesiden cumartesiye siyah beyaz Türk filminde komşuda toplanmak? Haftada bir pazara, on beş günde bir şehrin takımının maçına, üç ayda bir veli toplantısına, yazdan yaza düğünlere gitmek? Ah nerede, vah nerede? E öyleyse… Hani kuşlar ağaçlar, binbir renkli çiçekler, hu komşu nerede o eski bayramlar?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu