Öğrenciler ETUS’tan dert yanıyor

‘Ücret yüksek, sefer sayısı az’

Trakya Üniversitesi öğrencileri, öğrenci binişleri için ödenen 11 lira 90 kuruşluk ücretin yüksek olduğunu ifade ederek, ETUS yönetiminden indirim talep ettiler. 7E, 7A ve 6A gibi ETUS hatlarının saatte 1 kez hareket ettiğine dikkat çeken öğrenciler, ETUS şoförlerinin kampüs içi kart basımına da izin vermediğine vurgu yaptılar.

Edirne’de Erasta AVM önünde bir araya gelen Trakya Üniversitesi öğrencileri, Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) öğrenci biniş ücretlerinin yüksek olduğunu ve yüksek ücretten dolayı mağdur olduklarını belirterek, ETUS yönetiminden öğrenci biniş ücretlerinde indirim talep ettiler.

“EN KISA SÜREDE İNDİRİM YAPILMASINI TALEP EDİYORUZ”

Öğrenciler adına basın açıklamasını yapan Trakya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2’nci sınıf öğrencisi Elif Negiş; “Edirne şehrinde 43 bin 196 öğrenci bulunmakta. Baktığımızda, sözde öğrenci dostu olan şehirde, ETUS öğrenci kartına şu anda 11 lira 90 kuruş vermekteyiz. Bu ücreti öğrenciler olarak kabul etmiyor, en kısa sürede indirim yapılmasını talep ediyoruz. Buradan Edirne Belediyesi’ne ve ETUS yetkililerine sesleniyoruz; neredeyse en pahalı ulaşıma sahip şehir Edirne’de bu duruma acil şekilde çözüm bulunmasını, kooperatifin ve belediyenin insiyatifine bırakılmak istemiyor, hakkımız olan indirimi talep ediyoruz” dedi.

“AYRICALIK DEĞİL, HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

Etus şoförleri tarafından kaba davranışlara maruz kaldıklarını ifade eden Negiş; “Mağduriyetimizin daha fazla devam etmemesini, şoförlerin kaba davranışlarına maruz kalmamayı istiyoruz. Gereğinin yapılmasını istiyor, mağduriyetimizin giderilmesi için haykırıyoruz. Ayrıcalık değil, hakkımızı istiyoruz. Biz, müşteri değil, öğrenciyiz” şeklinde konuştu. Açıklamaların ardından şikayetlerini dile getiren öğrenciler, Sultan Mehmet Çelebi Erkek Öğrenci Yurdu’ndan kalkan 7E ve 7A saat başı kalktığını belirterek, sınav zamanı zor anlar yaşadıklarını ifade ettiler. Karaağaç Mahallesi’ne sadece 6A numaralı hattın gittiğini ve 6A’nın saatte 1 kez hareket ettiğine dikkat çeken öğrenciler, bu durumdan dolayı mağdur olduklarının altını çizdiler. Ayrıca öğrenciler, ETUS şoförlerinin kampüs içi kart basımına izin vermediklerine vurgu yaptılar. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu