Öğrenciler Jandarma’yı yakından tanıyor

Edirne Lalaşahin Paşa İlkokulu, Mithat Paşa İlkokulu ve Şehit Asım İlkokulu öğretmen ve öğrencilerine Jandarma’ya ait araçlar tanıtıldı, Jandarma Köpek Timlerinin gösterisi izlettirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Edirne İl Merkezinde bulunan Lalaşahin Paşa İlkokulu, Mithat Paşa İlkokulu ve Şehit Asım İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinden oluşan grup Edirne İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ettiler.

Ziyaret gelen öğrencilere İl Jandarma Komutanlığının tanıtımı yapılarak, kışla içerisinde hazırlanan alanda;  Jandarma envanterinde bulunan trafik jandarması araçları, asayiş araçları ve motosikletleri ile komando timlerinin envanterinde bulunan yerli ve milli olan silahlar ile zırhlı aracın tanıtımı yapıldı. Öğrenciler zırhlı araç ile diğer hizmet araç ve motosikletlere bindirilerek güzel zaman geçirmeleri sağlanırken, köpek eğitim alanında öğretmen ve öğrenciler için hazırlanan Jandarma Köpek Timlerinin gösterisi izlettirildi. Yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Edirne İl Jandarma Komutanlığını ziyaret edecek ilk ve orta dereceli okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik tanıtım faaliyetlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak devam edileceği bildirildi. Haber Merkezi

Screenshot 2 36 | Edirne Ahval Gazetesi
Öğrenciler Jandarma’yı yakından tanıyor | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!