Öğrencilerden geri dönüşümlü defile

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Ticaret Borsası İlkokulu öğrencileri tarafından geri dönüşümlü kağıt, plastik bardak ve tabak, pet şişe gibi malzemelerden hazırlanan kıyafetler, gerçekleştirilen defilede sergilendi.

Ticaret Borsası İlkokulu öğrencileri tarafından geri dönüştürülebilir malzemelerle hazırlanan kıyafetler, dün Deveci Han Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen defile gösterisinde katılımcıların beğenisine sunuldu. Gösteriye Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun’un yanı sıra kurum ve kuruluşların yöneticileri ve veliler katılım sağladı.

WhatsApp Image 2023 10 25 at 17.03.10 1 - Edirne Ahval Gazetesi
Öğrencilerden geri dönüşümlü defile - Edirne Ahval Gazetesi

“CUMHURİYET YENİDEN DİRİLİŞİN SEMBOLÜDÜR”

Gösteri öncesi günün anlam ve önemine yönelik konuşmayı Ticaret Borsası İlkokulu Müdiresi Azize Turan yaptı. Turan, cumhuriyetin yeniden dirilişin sembolü olduğunu belirterek; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100 Yıldönümünü, bağımsızlığı ve hürriyeti simge haline getiren aziz milletimizle beraber kutlamanın sevinci içindeyiz. Tarihte eşine ender rastlanan bir bağımsızlık mücadelesi yürütülmüş, yediden yetmişe, kadınıyla erkeğiyle kahramanca vatan toprakları savunulmuş ve bu milli mücadelenin sonucunda da Cumhuriyetimiz kurulmuştur. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür. Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde milletçe birlikte kurulan Cumhuriyetimizin tüm değerlerini geleceğe taşımak, milli manevi değerlerini korumak hepimizin görev ve sorumluluğundadır. Tarihe şanlı mücadelemizi altın harflerle yazdırmış olan bu büyük milletin bir ferdi olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Başta Gazi Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve Türk Milleti´nin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük şanlı zaferi, Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi korumak, hepimizin bir vatandaşlık görevidir. Cumhuriyet aydınlanmanın adıdır. 100 yıl önce bugün yakılan bir meşaledir cumhuriyet. Kimsesizlerin kimsesi, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin sesidir cumhuriyet. Cumhuriyet bağımsız bir ülkedir. Devrimlerdir Atatürk’ün gösterdiği yoldan ilerleyen. Cumhuriyet ilimdir, fendir” dedi.

Konuşmaların ardından anaokulu ve ilkokul öğrencileri tarafından kağıt, karton, plastik tabak, pet şişe gibi geri dönüşüm malzemeleriyle yapılan kıyafetler sergilendi. Gerçekleştirilen defile, katılımcılardan beğeni ve alkış topladı. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 10 25 at 17.03.10 2 - Edirne Ahval Gazetesi
Öğrencilerden geri dönüşümlü defile - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 10 25 at 17.03.36 - Edirne Ahval Gazetesi
Öğrencilerden geri dönüşümlü defile - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu