Öğrencilere “Narko Gençlik” semineri

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü personeli tarafından Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi’ne öğrencilere “Narko Gençlik” başlıklı farkındalık semineri gerçekleştirildi. Öğrenciler narkotik suçlarla mücadelenin önemi, uyuşturucu kullanılan mekanlar, uyuşturucu suçlarında yasal durum ve uyuşturucu ticaretini yetkililere bildirme ile İçişleri Bakanlığınca geliştirilen “Uyuma” isimli mobil uygulama hakkında bilgilendirildiler.

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi’nde, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ve Edirne İl Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile Narkotik Şube Müdürlüğü personeli tarafından öğrencilere yönelik “Narko Gençlik” başlıklı farkındalık semineri düzenlendi. Seminerde Narkotik Şube Müdürlüğü’nde görevli personel tarafından öğrencilere narkotik suçlarla mücadelenin önemi, madde bağımlılığı, kullanımı ve etkileri, narkotik maddeler, uyuşturucu satılan yerler ile kullanılan mekanlar, uyuşturucu suçlarında yasal durum, İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve uyuşturucu ticaretini yetkili birimlere bildirmeyi kolaylaştıran “Uyuma” mobil uygulaması, madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele merkezleri hakkında sunum gerçekleştirildi. “Uyuma” mobil uygulaması, seminere katılım sağlayan öğretim görevlileri ve öğrenciler tarafından akıllı telefonlara indirildi.

Seminer öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Trakya Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Türker Tüküç, üniversite olarak sadece uyuşturucu değil, kumar, alkol, tütün ve teknoloji bağımlılığı gibi her türlü bağımlılığa karşı öğrencileri bilgilendirdiklerinin altını çizerek; “Bu proje aslında Cumhurbaşkanlığımızın tüm ülke genelinde yürütmekte olduğu bağımlılık Mücadele konusunda yapılan tüm işlemlerden küçük bir ayağı ve bu bağımlılıkla mücadelenin emniyet ayağı tarafından uyuşturucu maddelerle mücadelede bir projeleri var, “Narko Rehber” adı altında. Biz de Edirne Emniyet Müdürlüğüyle rektörlük olarak bir iş birliği içerisinde çeşitli akademik birimlerimizde öğrencilerimize personelimize erişerek bu durumu anlatıyoruz. Bu konuda emniyetin yetkilisi tabii onların asıl konuları bunlar öğrencilerle karşılıklı etkileşimli interaktif bir eğitim vererek bizler de bu işe dahil olmaya çalışıyoruz. Bu projenin yani bu küçük bir kısmı narkotik kısmı ama biz aynı zamanda kumar bağımlılığı, alkol bağımlılığı, tütün bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı gibi her türlü bağımlılıkla mücadelede de çocuklarımızı, öğrencilerimizi bilgilendirerek, SMS’lerle, maillerle ya da görsel afişlerle ve yine etkinliklerle o ayaklarını da yine yürütmeye devam ediyoruz” dedi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 11 30 at 15.43.05 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Öğrencilere “Narko Gençlik” semineri | Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 30 at 15.43.05 | Edirne Ahval Gazetesi
Öğrencilere “Narko Gençlik” semineri | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!