Öğretmenevi misafirhanesi için yeni adres Uygulama Oteli

Edirne’de 2016 yılında depreme dayanıksız olması üzerine yıkımı gerçekleştirilen Öğretmenevi artık, Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde hizmet verecek.

Yapılan deprem etüdünde dayanıksız çıkması üzerine 2016 yılında yıkılan Edirne Öğretmenevi’nin otel binası artık Barutluk Mahallesi’nde bulunan Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde hizmet verecek. Alınan kararı sosyal medya hesabından duyuran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Şeref Uz; “Edirne Öğretmenevinin otel binası 2016 yılında yapılan deprem etüdünde dayanıksız çıkması üzerine yıkılmıştır. Misafirlerine Meriç Nehri kıyısında kafeterya ve düğün salonu olarak hizmet vermiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün teklifi Valiliğimizin uygun görüşü ile bakanlığımızın onayı ile Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Edirne Öğretmenevine tahsis edilmiştir. Kurumumuz oteli 45 oda 125 yatak kapasitesiyle Barutluk Mahallesi Ahmet Taşçı Caddesi No:7/1 (Eski Toki) de misafir kabulüne başlamıştır. Otel rezervasyonları 7/24 kurumumuzun 0.555 186 03 86 nolu telefondan alınmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Uz, yaptığı açıklamada Edirne Valisi Yunus Sezer, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı’ya ve karar sürecinde katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti. Haber Merkezi

Ogretmenevi misafirhanesi icin yeni adres Uygulama Oteli | Edirne Ahval Gazetesi
Öğretmenevi misafirhanesi için yeni adres Uygulama Oteli | Edirne Ahval Gazetesi
Ogretmenevi misafirhanesi icin yeni adres Uygulama Oteli 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Öğretmenevi misafirhanesi için yeni adres Uygulama Oteli | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!