Okul kantinleri denetimde

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İş Yeri Denetim Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılıyla birlikte okul kantinlerine yönelik denetimlerine başladı. Gıda mühendisi, Gıda teknikeri ve Zabıta memuru ile birlikte gerçekleştirilen denetimlerinde öğrencilerin sağlıklı ve hijyenik koşullarda hizmet alıp-almadığını kontrol ediyor.

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İş Yeri Denetim Birimi ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2023-2024 eğitim ve öğretim yılıyla birlikte okul kantinlerine yönelik denetimlerine başladı.  Gıda mühendisi, gıda teknikeri ve zabıta memurundan oluşan ekip, Zabıta Müdürlüğü’nden alınmış iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatının olup olmadığı, paketli ürünlerin son kullanma tarihi geçip-geçmediği, fiyat tarifesi, satılma vasfını yetirmiş olup olmadığını denetledi.

Kantin, kafe ve büfelerde satılan gıdaların öğrencilerin sağlığı açısından oldukça önemli olduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlığı bizim için oldukça önemli, ekiplerimiz Edirne Merkez’de yer alan okullarda denetim çalışmalarını hızlandırdı. Çocuklarımızın sağlığı için denetimlerimize Edirne merkezde bulunan 53 okulumuzda da gerçekleştireceğiz.  Ekiplerimize kolaylıklar diliyor, özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum” dedi. Haber Merkezi

Okul kantinleri denetimde 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Okul kantinleri denetimde | Edirne Ahval Gazetesi
Okul kantinleri denetimde 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Okul kantinleri denetimde | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!