Okul kıyafeti ve öğrenci arasında dayanışma köprüsü

Edirne Çocuk Hakları Derneği üyeleri düzenledikleri ‘Askıda Okul Giysisi’ dayanışma etkinliğine tüm Edirnelileri davet ettiler. Okulların açılmasıyla birlikte iki yıldır düzenli olarak gerçekleştirdikleri dayanışma etkinliği hakkında bilgi veren Edirne Çocuk Hakları Derneği Başkanı Nur Yılmaz Ercin, etkinlik kapsamında okul kıyafeti almakta güçlük çeken öğrencilere kıyafet desteği vereceklerini belirtti.

Başlattıkları ‘Askıda Okul Giysisi’ dayanışmasını basın mensuplarına anlatan Edirne Çocuk Hakları Derneği Başkanı Nur Yılmaz Ercin; “Geçtiğimiz yıllarda iki kez yapmış olduğumuz “Askıda Okul Giysisi” Dayanışmamızı yine gerçekleştirme kararı aldık. Destek olmak isteyen dostlarımızın izleyeceği yol şöyle: Dayanışmamıza, bu dönem katkı koyan mağazayla doğrudan kendiniz iletişime geçip imkânlarınız çerçevesinde bir miktarı katkı olarak mağaza yetkilisine verip fişini alıyorsunuz. Mağazada katkı yapanın ismi, katkı miktarı ve telefonunu not alıyoruz ki, dayanışma sonucu hakkında sizleri bilgilendirelim, teşekkürlerimizi iletelim. Ayrıca, önceki yıllarda yaptığımız gibi, hiçbir çocukla yüz yüze gelmiyorsunuz. İhtiyacı olan çocukları belirleyen okul yöneticileri, çocukları ailesi veya öğretmeniyle birlikte mağazaya yönlendiriyor. Çocukların isimleri de, fotoğrafları da hiçbir yerde yer almıyor. Ki, bu konuda herkesten hassas davranmasını bekliyoruz” dedi.

Okul kiyafeti ve ogrenci arasinda dayanisma koprusu - Edirne Ahval Gazetesi
Okul kıyafeti ve öğrenci arasında dayanışma köprüsü - Edirne Ahval Gazetesi

YAKLAŞIK 200 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI

Her öğrencinin okul kıyafetine ulaşabilmesi gerektiğini belirten Ercin; “Eğitim, her çocuğun temel haklarından biri. Hiçbir çocuğun, okul forması olmadığı için eğitim hakkından mahrum olmasını istemeyiz. İçinden geçtiğimiz ekonomik koşullarda hemen her kesimin olumsuz etkilendiğini biliyoruz. Ancak, yapabilecek durumda olan kentlilerin küçücük katkılarının kartopu olacağından kuşkumuz yok. Daha yapılacak çok şey var üstelik. Çocuklarımızın beslenmesi, ruh ve beden sağlığı, her türden istismardan korunması ve daha pek çok hakkı için, ses vermeye de devam edeceğiz. Ama Edirne Çocuk Hakları Derneği olarak diyoruz ki, önce sesimize ses verin, katkınızı küçümsemeyin, bir el verin ki, çocukları okula gönderebilelim” diye konuştu. Ercin, iki yıldır düzenledikleri dayanışma ile birlikte yaklaşık 200 öğrenciye okul kıyafeti desteği verdiklerini belirtti.

Dayanışmaya katılmak isteyen vatandaşlar, Edirne Saraçlar Caddesi mevkiinde bulunan Elif Bebe mağazasına giderek, katkı sağlayıp fişlerini alabiliyorlar. Damla GÖÇ AKYÜZ

Okul kiyafeti ve ogrenci arasinda dayanisma koprusu 3 - Edirne Ahval Gazetesi
Okul kıyafeti ve öğrenci arasında dayanışma köprüsü - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu