Okul öncesi kırtasiyelere denetim

Yeni eğitim-öğretim yılı öncesi Edirne’de Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerince, kırtasiye ürünleri satan dükkanları denetlemeye başladı. Denetimde haksız fiyat artışı olup olmadığı araştırılırken, yerli üretim logolu ve ürünlerin standartlara uygunluğu da kontrol edildi.

Kırtasiyelere ‘Fiyat’ ve ‘Standart’ denetimi

Edirne Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala, kentte kırtasiye ürünü satan işletmeleri ve marketlere yönelik denetime başladı. Gerçekleştirilen denetimlerde ekipler tarafından ilk olarak fiyat etiketleri kontrol edilirken, ürünlerde haksız fiyat artışı olup olmadığı denetlendi. İşletmelerde satılan kırtasiye ürünlerindeki yerli üretim logoları ve ürünlerin standartlara uygun olup olmadığı da denetlendi.

Okul oncesi kirtasiyelere denetim 4 | Edirne Ahval Gazetesi
Okul öncesi kırtasiyelere denetim | Edirne Ahval Gazetesi

“KALİTELİ ÜRÜNLERİ SATMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ”

Denetim gerçekleştirilen kırtasiye işletmesinin sorumlusu Tamer Dillek, okullar açılacağı için sürekli olarak malları kontrol altında tuttuklarını belirtirken, özellikle çocukların kullanabileceği gibi kaliteli ürünleri satmaya özen gösterdiklerini dile getirdi. Dillek; “Sürekli olarak etiketlemelerimizi yapıyoruz ve mallarımızı kontrol altında tutuyoruz okullar açılacağı için. Hem vatandaşlar hem de öğrenciler için uygun olan güvenliği alıp satışımızı yapmaya çalışıyoruz. Özellikle çocukların kullanabileceği gibi kaliteli ürünleri satmaya özen gösteriyoruz. En iyi malzemeleri sunmaya çalışıyoruz. İyi malzemeler bu noktada çok önemli. Türk standartlarına uygun, yerli üretim mallarını satıyoruz” ifadelerini kullandı.

Okul oncesi kirtasiyelere denetim 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Okul öncesi kırtasiyelere denetim | Edirne Ahval Gazetesi

‘DENETİMLER SAYESİNDE DAHA DÜZGÜN VE DÜZENLİ HİZMET SUNUYORUZ’

Dillek, denetimlerden yana memnuniyetini dile getirerek; “Denetimleri çok olumlu buluyorum. Özellikle yetkililer bizi olumlu yönlendiriyorlar. Bu sayede yapılacak konularda bize yardımcı oldukları için işimiz daha da kolaylaşıyor. Sürekli olarak denetimler gerçekleşiyor biz de daha düzgün ve düzenli olarak hizmet sunmuş oluyoruz” şeklinde konuştu. Diğer bir yandan Edirne Ticaret İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, CİMER, Haksız Fiyat Artışı Sistemi (HFA) gibi platformlar üzerinden gelen vatandaş şikayetlerinin de değerlendirilerek sonlandırıldığı ve vatandaşların bu kapsamda bilgilendirildiği açıklandı. Adem Batuhan SEVER

Okul oncesi kirtasiyelere denetim 3 | Edirne Ahval Gazetesi
Okul öncesi kırtasiyelere denetim | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!