Ölümcül yola düzenleme talebi!

Edirne-Süloğlu arasındaki yolda her yıl ölümlü trafik kazalarının yaşandığını ve askerlerin şehit olduğuna dikkat çeken Edirne İl Genel Meclisi Süloğlu Üyesi Önder Cin, Edirne’deki siyasileri ve milletvekillerini yolda düzenleme yapılması için göreve davet etti. Yolun 2024 yatırım programına alınması gerektiğinin altını çizen Meclis Üyesi Cin, yolun üzerinde 40’ın üzerinde kör nokta bulunduğuna vurgu yaptı.

Edirne İl Genel Meclisi CHP Süloğlu Üyesi Önder Cin, açıklamalarda bulunarak Edirne-Süloğlu arasındaki yolun düzenlenmesi gerektiğini ve her yıl birkaç tane ölümlü kaza yaşandığını dile getirdi.

‘EDİRNE-SÜLOĞLU YOLUNDA HER YIL BİRKAÇ ASKER ŞEHİT OLUYOR’

Konunun siyaset üstü bir konu olduğunu söyleyen Cin, Edirne’deki siyasilere ve milletvekillerine yolda düzenleme yapılması yönünde çağrıda bulundu. Meclis Üyesi Cin; “Geçtiğimiz günlerde Edirne-Süloğlu arasında 2 kaza yaşandı. Birisinde askeri araç devrildi, 1 askerimiz şehit oldu. O gün çok hafif bir yağmur çiselemişti. Aynı gün bir tanker devrilmişti, can kaybımız yok. Ölen askerimizin ailesine sabırlar diliyorum, milletimizin başı sağ olsun. Bu yolda her yıl birkaç tane asker şehit oluyor. Süloğlu yoluna, bir ticari araç, minibüs, tankerle gidildiği zaman, yolun ne kadar dengesiz olduğu görülüyor. 1,5 kilogram yağışta, bırakın araçları insanlar bile duramıyor, çok kötü” dedi.

WhatsApp Image 2023 11 06 at 16.37.21 | Edirne Ahval Gazetesi
Ölümcül yola düzenleme talebi! | Edirne Ahval Gazetesi

“BU KONU SİYASET ÜSTÜ BİR KONUDUR”

Milletvekillerine de seslenen Cin; “Buradan AK Parti İl Başkanlığı ve Milletvekili Fatma Aksal’a, CHP İl Başkanlığı ve Milletvekilleri Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan’a, İYİ Parti İl Başkanlığı ve Milletvekili Mehmet Akalın’a sesleniyorum; bu konu siyaset üstü bir konudur” diye konuştu.

‘SÜLOĞLU YOLU, 2024 YATIRIM PROGRAMINA ALINARAK DÜZENLENMELİ’

Meclis Üyesi Önder Cin, yolun 2024 yatırım programına alınması gerektiğine vurgu yaparak, yolun çok güvensiz olduğunu ve çözüm bulunması gerektiğinin altını çizdi; “Süloğlu yolunun, öncelikle ve ivedilikle bir an önce Karayolları tarafından, 2024 yatırım programına alınıp düzenlenmeli ve trafik güvenliği açısından güvenli bir hale getirilmeli. Çok güvensiz bir yol, yolun üzerinde 40’ın üzerinde kör nokta var. Sayın Valimiz Yunus Sezer’e teşekkür ediyorum. Gerekli talimatları verdi, yol ile ilgili çalışmaları var. Siyasi olarak değil, ilçem adına, bu yolu her gün kullanan biri olarak söylüyorum, gerçekten durum çok kötü, bu yola bir an önce çözüm bulunmalı” şeklinde konuştu.

Edirne-Süloğlu yolunda geçtiğimiz günlerde 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında görevli piyade askeri personeli taşıyan askeri araç devrilmiş, kazada yaralanan 3 askerden 1’i şehit olmuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!