Operasyonlar devam edecek

Edirne Valisi Yunus Sezer, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda son 1 ay içerisinde şehirde gerçekleştirilen operasyonlara da değindi. Vali Sezer, açıklamasında, 1 ay içerisinde 194 tane olaya müdahale edildiğini ve 232 şahıs hakkında işlem başlatıldığını duyurdu.

Edirne’nin konumu itibariyle kaçakçılık, uyuşturucu ve göçmen kaçakçılığı yönünden kritik bir il olduğunu belirten Vali Yunus Sezer; “Edirne konum olarak kritik bir ilimiz. Hem metropol illerin bağlantı noktasında, İstanbul’un arka bahçesi diyebileceğimiz konumda hem de Avrupa’ya karayoluyla bağlantı noktasındadır. Hem bir hedef il hem de geçiş güzergahı olmak sebebiyle transit bir ilimiz. Edirne, göçmen kaçakçılığı ve uyuşturucu, diğer kaçakçılıkla ilgili kritik bir ilimiz. Bu tür konularda daha hassas çalışmalar yapmak gerekiyor” açıklamasını yaptı.

ÇALIŞMALARDA 7/24 ESASI

Son bir ay içerisinde şehirde gerçekleştirilen operasyon sayısını da açıklayan Vali Sezer, çalışmaların tüm hızıyla 7/24 esasıyla devam edeceğini vurguladı. Edirne Valisi Yunus Sezer; “Arkadaşlarımız da 7 gün 24 saat esasına göre çalışmalarını yürütüyor. Bağımlılıkla mücadelede artık daha önce kazanılan tecrübeleri de önümüze koyarak ilimizde çalışmalarımıza ağırlık verdik. 1 ay içerisinde kullanıcı, satıcı, organizatör düzeyinde önemli operasyonlar yapıldı. Daha dün gece önemli miktarda uyuşturucu madde ve silah yakalandı. Amacımız, ailelerimizi, gençlerimizi, toplumumuzu bu tür zararlı alışkanlıklardan korumaktır. Bu doğrultuda da kolluk kuvvetlerinin koordinesiyle birlikte çalışmaları yürüteceğiz. Son 1 ay içerisinde 194 tane olaya müdahale edildi ve 232 şahsa işlem yapılmış, önemli miktarda uyuşturucu madde ele geçirilmiş durumdadır. Bizim hedefimizde bu işin arkasında olanları, bu işleri organize edenleri tespit edip, sistemli çalışmak vardır. Asayiş bizim için çok önemlidir” dedi. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!