Otel sorununa alternatif KYK çözümü

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı (BUDDER) ve Uluslararası Edirne Maratonu Koordinatörü Önder Akdağ düzenlediği basın toplantısında,16 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek olan Edirne Maratonu’na katılım sağlamak üzere şehre gelen sporcuların konaklaması için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile anlaşma sağladıklarını belirtti. Sporcular anlaşma kapsamında KYK’larda konaklayabilecek. Akdağ ayrıca, 16 Temmuz tarihinde okullar kapalı olduğu için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan çocuk koşusu gerçekleşmeyeceğini duyurdu.

Edirne’ye maraton için gelecek olan sporcuların konaklama problemlerine yönelik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile anlaştıklarını ve anlaşma kapsamında erkek ve kadın yurtları olmak üzere sporcuların Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’nda konaklayabileceklerini duyuran BUDDER Başkanı Önder Akdağ; “Sporcuların konaklamasıyla ilgili şehirdeki yoğunluğu göz önüne alarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile koordinasyon halinde tüm sporculara KYK yurtlarında konaklama imkanı sunulmuştur. Çünkü konaklama kente gurbetçilerin gelmesiyle birlikte sporculara bir sorun olacaktı. Böylece bu sorunda çözülmüş oluyor. Erkek sporcular belirlenen yurtlarda 25 Türk lirası, kadın sporcular da belirlenen yurtlarda 27 Türk lirası vererek konaklayacak” dedi. Akdağ, diğer yandan maraton kapsamında gerçekleştirilecek olan çocuk koşusunun, okulların tatil olması sebebiyle iptal ettiklerini söyledi.

Edirne Maratonu’na sponsor olan ve olmayanlar hakkında da konuşan Akdağ; “Bu Cumhuriyetin 100. yılı maratonu bu coşkuyu tüm sporcular ile bu şehirde yaşamak istiyoruz. Edirne Maratonu 2023 yılında takvime çıktığı zaman Anıtkabir’e bir ziyarette bulunarak bu cumhuriyeti bize emanet edenlere minnet borcumuzu maraton ile birlikte şükranlarımızı sunmak adına böyle bir farkındalık belirlemiştik. Çok zor şartlarda bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz ama cumhuriyet bizim önemli bir değerimiz ve verdiğimiz sözün arkasındayız. Cumhuriyetin 100. yıl maratonunu yüzüncü yıla yakışır bir şekilde Edirne’de tüm sporcular ile gerçekleştireceğiz.  Deprem felaketinin ardından sponsorluk konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Bu şehrin etkinliği bu Türkiye’nin etkinliği uluslararası takvimde olan bir etkinlikten bahsediyoruz. Şehrin bileşenlerinin bu organizasyona katkı sağlamasını istiyoruz. Bunun sürdürülebilir olması için esnafın, meslek odalarının, şehri yönetenlerin duyarlılık göstermesi gerekiyor. Bir şehirde bu tür organizasyonlar yapılırsa hem şehrin spor geçmişi anlamında birikimi oluşuyor hem de o şehrin gelişmişliğinin bir göstergesi anlamına geliyor. Üzerimizde ciddi anlamda bir borç yükü var. Bundan geri adım atmayacağız bunu herkes bilsin. Cumhuriyet sevdalıları 100. yılda bu organizasyonun arkasında dursun bu organizasyonun sürdürülebilir olması için gerekli katkıyı sunsun” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!