Öz Sağlık-İş ek protokolde ısrarcı

Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert, binlerce kamu işçisinin ücretlerinin enflasyon karşısında korunabilmesi için ek protokol talebini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a iletti.

Görüşmede Genel Başkan Sert, Ek Protokol’ün yapılmasıyla binlerce işçinin enflasyona karşı korunacağını ve sahada büyük bir memnuniyet oluşacağını dile getirdi. Bakanlıkta gerçekleştirilen görüşmede Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert’e Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Doğan, Adem Yavuz ve Mustafa Özüpek eşlik etti.

“EK PROTOKOL ZORUNLULUK HALİNE GELDİ”

Görüşmede Genel Başkan Sert, KÇP’nin EK Protokol ile iyileştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Toplu İş Sözleşmesi ile elde edilen hakların enflasyon karşısında erimemesi için Ek Protokol’ün zorunluluk haline geldiğini vurgulayan Sert, bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’dan destek istedi.

“EK PROTOKOL İLE BÜYÜK BİR MEMNUNİYET OLUŞUR”

Binlerce işçinin Ek Protokol ile haklarının iyileştirilmesini büyük bir umutla beklediğini söyleyen Sert, EK Protokol’ün yapılmasıyla sahada büyük bir memnuniyet oluşacağını söyledi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu