Özcan; “Mart’ın sonu bahardır”

CHP’li Kadınlar Dayanışma Kahvaltısı’nda konuşan CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Mehmet Özcan; “20 günde 1,5 aylı iş yaptık. Sağ olsun bu çalışmalarda az önce il kadın başkanımızın vurguladığı gibi bizler eşlerimizden, eşler bizlerden, çocuklar dedelerinden babalarından annelerinden birazcık fedakarlık edecekler, Mart’ın sonu bahardır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Kadın Kollarının düzenlendiği dayanışma kahvaltısında birlik ve beraberlik mesajı verildi. Kahvaltıda CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Mehmet Özcan’ın yeniden Keşan Belediyesinde CHP bayrağını dalgalandıracağı vurgusu yapıldı. 20 Ocak 2024 Cumartesi günü Cennettepe Binbay Restoran’da düzenlenen dayanışma kahvaltısında 1000’e yakın CHP’li kadın katıldı. Coşku içinde geçen kahvaltıya CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, Yenimuhacir Belediye Başkan Adayı Tamer Kıral, Keşan Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu, CHP Keşan İlçe Yönetimi, İl Yönetimi, CHP Edirne Kadın Kolları Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Çiğdem Gegeoğlu, çevre ilçelerin kadın kolları üyeleri, partili kadınlar katıldı. CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır ve Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, kahvaltıya katılan kadın kolları üyelerinin tek tek masalarına giderek ziyaret etti.

9b2d2f56 d836 4c52 9874 5d811be3b8ca | Edirne Ahval Gazetesi
Özcan; “Mart’ın sonu bahardır” | Edirne Ahval Gazetesi

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, kahvaltıya davetlileri selamlayarak şunları söyledi: “30 Aralık’ta hem Keşan’a hem Trakya’ya hem Türkiye’ye örnek olacak bir demokrasi şöleni yaşadık. Birbirinden kıymetli 5 aday adayımız yarıştı ve Cumhuriyet Halk Partili üyelerin teveccühüyle Mehmet Özcan başkanım sandıktan 1. çıktı. O günden sonra yek vücut olduk tek yürek olduk, başkanımıza ‘Yürü önümüzden biz senin arkandayız biz bu bayrağı 6 oklu şanlı bayrağı Keşan Belediyesine hep beraber dikeceğiz dedik ve vakit kaybetmeden çalışmaya başladık. Gittiğimiz her yerde büyük bir teveccühle karşılaştık. Şunu gördük. İnsanlar Cumhuriyet Halk Partisini özlemişler. İnsanlar Cumhuriyet Halk Partili belediyeciliği özlemişler, insanlar sosyal demokrasiyi özlemişler, insanlar gerçekten yüreğinde Mustafa Kemal Atatürk sevgisini taşıyan insanları özlemişler, biz hep bunu gördük, bunu yaşadık. 30 Aralık’tan beri vakit kaybetmeden çalışıyoruz dedim ya. Dün sabah aydınlanmadan yola çıktık akşam eve girdiğimizde saati hatırlamıyorum. Ben gencim kendime güveniyorum diyordum. Başkanımın da benden geri kalan yanı olmadığını gördüm. Çok çalıştık. Akşam yattığımda kendimi çok yorgun hissediyordum. Ama bu salona girince, bu birbirinden kıymetli kadınları görünce inanın bende hiç yorgunluk kalmadı. Kendimi ilk günkü kadar güçlü hissediyorum, kendimi ilk günkü kadar adanmış hissediyorum, kendimi ilk günkü kadar heyecanlı hissediyorum ve buradan iddia ediyorum. Bu kadınlar bu salonu doldurduysa bu iş bitmiştir. Keşan artık Cumhuriyet Halk Parti’nindir.

Diyor ya. İşte bir umudumuz sizde. Bir umudumuz burayı tıklım tıklım dolduran Cumhuriyet Halk Partili kadınlarda bir umudumuz Keşan’ı daha önce 15 sene gururla yöneten bayrağımızı orada gururla dalgalandıran Op. Dr. Mehmet Özcan başkanımda. Başkanım seni çok özledik. Artık bizi daha fazla bekletme. Bu insanlar senin için geldi seni bekliyorlar. Yüksek alkışlarınızla ben adayımızı değil belediye başkanımızı sahneye davet ediyorum. Bundan sonra herkes susacak Mehmet Özcan konuşacak. Keşan Mehmet Özcan’ı konuşacak. Gezdiğimiz her yerde şunu gördük. Keşan Mehmet Özcan’a, Mehmet Özcan da Keşan’a hasret, Keşan Mehmet Özcan’a sevdalı, Mehmet Özcan da Keşan’a sevdalı, artık bu hasreti daha fazla uzatmayalım, 31 Mart’ta sevdalıları hep beraber kavuşturalım.

0e7c9edb 7ec9 4100 9c4e f5a40534480f | Edirne Ahval Gazetesi
Özcan; “Mart’ın sonu bahardır” | Edirne Ahval Gazetesi

Çakır’dan sonra konuşan CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Mehmet Özcan da davetlileri selamladıktan sonra şunları kaydetti: “Buraya çıkarken bir sürü şeyler geçti kafamdan, onu söyleyeyim, bunu söyleyeyim diye ama emin kardeşimin son anda söylediklerinden sonra hepsi kafamdan gitti. Yaşamım boyunca hiç belediye başkanı olacağım aklımın ucundan geçmiyordu. 1999 yılında partimizin bir grubu tarafından büyük başkanımız Mehmet Gemici’ye karşı aday olmam konusunda davet geldi, mesleğime kıyamadım 5 sene istedim. 2004 geldi 5 sene geçti. Maalesef belediye meclisinde azınlıkta olduğumuz için Keşan Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisinin elinden gitmişti. 20 yıl önce 8 Şubat 2004’te bu yıl da yaptığımız ön seçim gibi ön seçimden çıktık. Ciddi bir oy farkıyla Keşan Belediyesini geri aldık. 2019 seçimlerinde belediye başkanı adayı değildim. Ben seçim kaybetmedim. Yine tarih tekerrür etti. 2019 yılında seçimi kaybetti arkadaşlarımız ve parti üyeleri, sokaktaki insanlar ağız birliği yapmışken sensiz olmaz, gel burayı tekrar al davetiyle bir 4. Dönem için beni yola koydular ve ben de bu sese kulak verdim. Girdim yine ciddi bir çoğunlukla parti içi yarışmadan Mehmet Başkan tekrardan gir o bayrağı al bize getir diye bana yine ağır bir görev yüklediler. Yüklediniz. Bu yükü beraber taşıyacağız. Bu tür etkinlikler bir kişinin gayreti, fedakarlığı ile olacak şeyler değil. Biz bir olduğumuzda beraber olduğumuzda yapamayacağımız işler yoktur. Değerli hemşerilerim, salona gelen sayın hanımefendilerin zarafetini gördüm. Emin olun Keşanlı ve Trakyalı olmaktan bir kere daha gurur duyuyorum. Bu güzellik ve zarafet karşısında insan yüzlerce defa ağlasa yine ağlayası gelir. Ama Mustafa Kemal Atatürk’ü hemen aklıma gelir. Bize medeni bir toplum hedefi koymuştu. Kadınlarımıza dünyada nadir ülkelerden biri olarak seçme seçilme hakkı verdi. Talibanı görüyorsunuz Afganistan’ı. Böyle bir şeyi görseler rüyada olsa inanmazlar ama sizler yaşıyorsunuz. Ne mutlu ki o ekip çalışmasını, Kurtuluş Savaşını yapanlara ondan sonra köhnemiş bir imparatorluğu bir kenara itip, yepyeni bir Cumhuriyet kuran ekibe başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hepsinin ruhları şad olsun, Allah onlardan razı olsun. Değerli hemşerilerim, yaklaşık 72 gün var 31 Mart’a. Zaman var diye biz gerçekten sıkı tutuyoruz. 20 günde 1,5 aylı iş yaptık. Sağ olsun bu çalışmalarda az önce il kadın başkanımızın vurguladığı gibi bizler eşlerimizden, eşler bizlerden, çocuklar dedelerinden babalarından annelerinden birazcık fedakarlık edecekler, Mart’ın sonu bahardır. Değerli hemşerilerim 2. Kez git o bayrağı al görevini bana verdiniz, bayrak 3. Kez bizde olacak. Bunun için hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Hepimizin birbirimize ihtiyacı var. Var mıyız bir kez daha yine almaya bayrağı. Bu gücünüzle bu zarafetinizle, bu medeniyetimizle biz orasını inşallah alacağız. Tekrardan 2’nci kez geri alacağız. Mart’ın sonu bahardır” Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu