‘Özel İdare sadece köylere çalışmıyor’

İl Özel İdaresi’nin sadece köylere hizmet götürmediğine söyleyen Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, kent merkezlerine yapılan projelerde de İl Özel İdaresi personelinin büyük emeklerinin olduğuna vurgu yaptı.

Edirne İl Genel Meclisi 2023 Mali Yılı bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulunan Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Özel İdaresi’nin sadece köylere hizmet götürmediğini, ilçe merkezlerine ve beldelere de hizmet götürdüğünü açıkladı. Geçmiş; “İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi, kamuoyunda hep köylere yol yapan, gölet hazırlayan, içme suyu ve irsaliye haklarını düzenleyen kurum olarak bilinir. Ama artık, bununla ilgili birçok görevimiz var. Bugün bize sunum yapacak olan Plan ve Proje Müdürümüz, 9 ilçe ve 7 beldemizde İl Özel İdaresi’nin yapmış olduğu yatırımları anlatacak. Bu kamu yatırımlarının projeleri İl Özel İdaresi tarafından çiziliyor, yerinde incelemeler yapılıyor, gerekirse arazilerde ve arsalarda kamulaştırma yapılıyor, proje yapım süreci İl Özel İdaresi’nce takip ediliyor. Yapının açılış tarihi gelince de ilgili kurum müdürü kurdeleyi kesiyor, ama emek ve bununla ilgili tüm yatırımlar İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi’nin kararları, çalışan İl Özel İdaresi personelinin emekleri ile oluyor” dedi.

Geçmiş’in konuşmalarının ardından İl Özel İdaresi Plan ve Proje Müdür Vekili Eser Yıldırım tarafından, müdürlüğün 2023 yılındaki faaliyetleri ve yürüttüğü işleri hakkında meclis üyeleri bilgilendirildi. Yıldırım, ilçe merkezlerinde ve beldelerde açık ihalesi yapılan 26 yapının bittiğini, 10 yapının yapımının sürdüğünü ve 2 yapının da ihalesinin yapılmış olup, sözleşme aşamasında olduğunu kaydetti. Yıldırım, İpsala Esetçe’de 16 derslikli ortaokul binası, İpsala 16 derslikli Anadolu Lisesi ve kapalı spor salonu, Keşan’a ve Uzunköprü’ye anaokulu yapımı, Keşan Erikli Jandarma Komutanlığı binasının onarımı işi için 2023 yılı içerisinde belirlenen tarihlerde ihale yapılacağını belirtirken, Havlucular Hanı cephe sağlıklaştırma için ise ihalenin hazırlık aşamasında olduğunu kaydetti. Yıldırım, meclisten 2024 yılı için 11 milyon 875 bin 182 liralık bütçe taleplerinin olduğunu dile getirdi. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 11 15 at 18.31.21 - Edirne Ahval Gazetesi
‘Özel İdare sadece köylere çalışmıyor’ - Edirne Ahval Gazetesi
WhatsApp Image 2023 11 15 at 18.31.22 - Edirne Ahval Gazetesi
‘Özel İdare sadece köylere çalışmıyor’ - Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu