‘Para bitti altyapı bitmedi’

Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ’17 villa parasına alt yapıyı bitiriyoruz’ açıklamasının ardından ‘alt yapıyı bitirme telaşındayız’ söylemine karşılık olarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Aksal yaptığı paylaşımda, “Aralarında Ulus pazar yeri olarak kullanılan arsanın da bulunduğu Edirnelilere ait en değerli 22 taşınmazı giderayak satışa çıkaran Recep Gürkan altyapıyı tamamlama telaşındayım demiş. Hani 17 villa parasına bitirmiştiniz? Nerede bu villalar? Boğazda mı?” diye sordu.

“NEREDE BU VİLLALAR? BOĞAZDA MI?”

Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı yaparak 17 adet villa parasına altyapıyı bitirdiklerini ardından da belediyeye ait taşınmazları satışa çıkaran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ihaleyle ilgili kendisine yapılan eleştirilere ‘alt yapıyı bitirme telaşındayız’ diyerek karşılık vermiş, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ı ise alt yapı çalışmaları için İller Bankası’na başvurulan kredilere engel olduğunu iddia etmişti. Kendisiyle ilgili iddialara sosyal medya hesabından yanıt veren Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal; “Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan gider ayak Edirnemizin en kıymetli gayri menkullerini satışa çıkardı. Edirne kamuoyundan gelen büyük tepkiler üzerine yaptığı açıklamada “alt yapıyı bitirme telaşındayım” dedi. Daha önce Edirne’nin alt yapısını 17 villa parasına bitirdiğini açıklamıştı. 2018 yılında Edirne’nin alt yapı ihalesini yaptı. Kendi yaptığı ihale bedeli 170 milyondu. İhale bedelini kredi ve teminat mektubu olarak İller Bankasından aldı. Para bitti alt yapı bitmedi. Yaptığı ihale bedelinin üzerine İller Bankasından 100 milyonluk daha teminat mektubu alarak borçlandı. Yine para bitti altyapı bitmedi. Geçen aylarda 200 milyon TL değerinde Edirne Belediyesinin gayrimenkulünü sattı. Para bitti altyapı yine bitmedi. Aralarında Ulus pazar yeri olarak kullanılan arsanın da bulunduğu Edirnelilere ait en değerli 22 taşınmazı giderayak satışa çıkaran Recep Gürkan altyapıyı tamamlama telaşındayım demiş.  Hani 17 villa parasına bitirmiştiniz? Nerede bu villalar? Boğazda mı?” dedi.

“SİZ ÇOK DAHA FAZLASINI ALDINIZ”

Toplam 170 milyon olan kredi tutarından daha fazlasının alındığını ifade eden Aksal; “Sayın Recep Gürkan kendi beceriksizliğinize kılıf aramayın. Kimsenin krediyi durdurduğu yok. Kredi 170 milyondu. Siz çok daha fazlasını aldınız. İşiniz gücünüz yalan. Şahitleriniz de sizi yalanladı. Laf değil iş üretin. En büyük Edirne düşmanı sizsiniz. 10 yıllık belediye başkanlığınız süresince Edirne’ye çivi çakmadığınız gibi, neyi var neyi yoksa sattınız. Osmanlının başkentini getirdiğiniz duruma bakın. Her yer çöp çamur çukur içinde. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diye konuştu. Damla GÖÇ AKYÜZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!