Partinin genç isimlerinden Cambaz, aday adaylığını açıkladı

AK Parti Edirne İl Başkanlığında Milletvekilliği Aday Adaylığı süreci devam ediyor. AK Parti Edirne Gençlik Kolları İl Başkanı Burak Cambaz 28. dönem milletvekili aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı aracılığıyla duyurdu. Cambaz; “AK Parti 21 yıllık iktidarında her an gençlerin enerjisinden ilham aldı. 21 yıldır gençlerin tek partisi. AK Parti gençlerle doğan, gençlerle büyüyen, gençlerle yoluna devam eden ve edecek olan siyasi oluşumdur” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs Pazar günü yapılacak. Toplamda 36 siyasi partinin birbiriyle rekabet edeceği seçimler için milletvekili aday adaylık süreci de hız kazandı. AK Parti Edirne İl Başkanlığında gerçekleşen basın açıklamasında, AK Parti Edirne Gençlik Kolları İl Başkanı Burak Cambaz 28. dönem milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptığını duyurdu. Basın açıklamasına partinin İl Başkanlığını yürüten Belgin İba da katıldı. İba; “Biz AK Parti olarak gençliğin değerini ve önemini bilerek ilerledik ve ben de her zaman gençlerin önünün açılmasından yana oldum. Bugün de genç bir kardeşimizin teşkilatlarımızda uzun yıllardır hizmet eden, daha önce aday adaylığı yapmış il gençlik kolu başkanlığımızı yapmış kardeşimizin adaylığını canı gönülden destekliyoruz. Yaklaşık 17 adayımız oldu. Hepsi birbirinden kıymetli gerçekten teşkilatımıza emek vermiş isimler. Hepsinin yolu açık olsun. Biz Edirne teşkilatı olarak göreve geldiğimiz günden beri yarın seçim varmış gibi çalışmaya gayret ettik. Edirne’de girmediğimiz köy, çalmadığımız kapı, ziyaret etmediğimiz esnaf bırakmadık. Aynı azim ve kararlılıkla 2023 seçimlerinin olacağı güne kadar çalışmaya devam edeceğiz. Bütün teşkilat olarak büyük bir aileyiz. Edirne’de inanıyoruz ki bu dönem daha önce aldığımız oyların en yükseğini alacağız. Edirne teşkilatı buna çok inanıyor. Aday adaylarımız da bu konuda hepsi bizlerle bir olacak seçim gününe kadar. İnşallah Edirne’de bu dönem 2 milletvekili çıkarmak için çok gayret edeceğiz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah” ifadelerine yer verdi.

28. dönem milletvekilliği başvurusunu yapan Burak Cambaz ise AK Parti’nin gençlere verdiği öneme vurgu yaptı. Cambaz; “Sözlerime başlamadan önce 6 Şubatta meydana gelen depremler ve 15 Mart günü sel afetinde bölgede vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet kalanlara sabır diliyorum. Yaraların birlikte sarılması en büyük temennimiz. Bu zamana kadar bölgede emeği geçen kim olursa olsun hepsinden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi tek gündemimiz deprem ve depremde yaraları sarmak. Deprem gündeminde bir seçim geçireceğiz herkesin bunu bilmesi gerekiyor. Ak parti 21 yıllık iktidarında her an gençlerin enerjisinden ilham aldı. 21 yıldır gençlerin tek partisi. Gençlerle doğan gençlerle büyüyen, gençlerle yoluna devam eden ve edecek olan siyasi oluşumdur. Kısacası AK parti’nin yönü kuruluşundan bu yana gençlere dönüktür. 2017’de gençlerin devlet yönetimine etkin katılımını sağlamak için seçilme yaşını 18’e düşürdük ve ana muhalefet bu dönemde referanduma “Hayır” dedi. 2018 seçiminde 18 yaş kararı ilk kez uygulandı ve 73 genç adaya yer verildi listelerde. Bunlardan biri de bendim. Avrupa’ya göre nüfus itibariyle genç bir ülkeyiz. Ortanca yaşımız 33-34 yaş civarı. Bu ortalamayla gazi meclisimizdeki temsiliyet konusu benzerlik göstermiyor. Bu açığı kapatmak için biraz önce Cumhurbaşkanımızın yaptığı atılımlarından bazılarını sizlere bahsettim. Hamdolsun “Gençlere siyasette yer vermek liderliğin şiarındandır” diyen bizi her fırsatta yüreklendiren örnek olan bir liderimiz var. Ülkemizi genç zihinler üzerinden harf kuşaklarıyla kutuplaştırmaya çalışanlar bilmeliler ki Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştaki gençler, oynanmak istenen oyunların farkında muhakkak olacaktır. Yine bilmelidirler ki Edirneli Fatih’in torunları ak sütün içindeki ak kılı görebilecek gözü keskinlikte bir gençlik Edirne’de mutlaka yaşamaktadır. Ben 93 yılında Uzunköprü’de doğdum. İlk ve lise öğrenimimi Uzunköprü’de tamamladım. 2016’da Çanakkale’de Coğrafya Bölümü’nden mezun oldum. Ulaştırma perakende ve mağazacılık alanında faaliyet gösteren aile şirketimde çalışıyorum. Siyaset hayatıma 2017’de Uzunköprü gençlik kollarında başladım. 2018’de siyaset akademisi Edirne birincisi oldum. 2018’de 27. dönem Edirne milletvekili adayı oldum. 2019’da belediye meclis üyesi adayı oldum. 2020’de il gençlik kolları başkanı oldum. O süreçten beri il gençlik kolları başkanlığı yapıyorum. Şimdi de 28. dönem Edirne milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum hepinizin huzurunda. Rabbim bu millete hakkıyla hizmet ederken memnun edenlerden eylesin. Daha önce Türkiye yüzyılı gençlerin yüzyılı, 2023 yılı gençlerin yılı olacak demiştik” dedi. Dama GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu