Pazar yeri ihalesinde 2’nci randevu 12 Eylül’de

Ulus Pazarı’nın ihalesi hakkında konuşan Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Barış Atkoşan, 12 Eylül tarihinde pazar yerinin satışı için 2’nci ihalenin gerçekleşeceğini kaydetti. Pazar yerinin satılması konusunda daha modern bir pazar yerine geçmeleri konusunda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan bilgilendirme aldıklarını dile getiren Atkoşan, Ulus Pazarı’ndaki hareketliliği de değerlendirdi.

UPEK Başkanı Barış Atkoşan, gazetecilere açıklamalarda bulunarak, Ulus Pazarı’nın satışı için yapılan ihale ile ilgili açıklamalarda bulundu. 12 Eylül Salı günü bir ihale daha yapılacağını belirten Atkoşan, pazarın satılması durumunda pazarın sağlıklı bir yere taşınacağını ifade etti. Atkoşan; “Belediye başkanımızla görüştük, kendisine bir nezaket ziyaretinde bulunduk. Sağ olsun bizleri kabul etti. Biliyorsunuz malum gündemde, pazarın kurulmuş olduğu alanın ikinci kez ihalesi yapılacak 12 Eylül’de. Süreci takip ediyoruz. Belediye Başkanımız pazar alanının satışı gerçekleşirse eğer alanın teslimi ile ilgili bir 4 aylık süreç olduğunu, dolayısıyla bu kışı burada geçireceğimizi söylediler. Senenin sonu gibi eğer satış gerçekleşirse pazarın devamından yana belediye başkanımız. Mutlaka Ulus Pazarı’nı sağlıklı bir bölgeye taşıyacağız. Bununla ilgili kendisine çok teşekkür ettik, olumlu görüş ve düşüncelerinden dolayı. Ulus Pazarı eğer buradan arazinin satışı sonrasında ayrılmak durumunda kalırsa, mutlaka Edirnelilere belediyemizin belirlediği bir noktada hizmet etmeye devam edecek” dedi.

Pazar Yeri | Edirne Ahval Gazetesi
Pazar yeri ihalesinde 2’nci randevu 12 Eylül’de | Edirne Ahval Gazetesi

‘TAŞINMA SÖZ KONUSU OLURSA DAHA MODERN BİR PAZAR YERİ OLACAK’

Atkoşan, pazarın taşınması durumunda Avrupa standartlarında, daha modern bir pazar yeri yapılacağı konusunda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan bilgi aldıklarını dile getirdi. Atkoşan; “Eğer taşınma söz konusu olursa, belediye başkanımız çok daha modern, çok daha çağa uygun, Avrupa standartlarında bir pazar olacağı konusunda bizleri bilgilendirdi. Biz de son derece olumlu karşıladık bunu. Eğer öyle bir durum gerçekleşirse ümit ediyorum ki belediyemizle birlikte olacağın en güzelini, modern çağa yakışır, zamana yakışır, eksikliklerin giderildiği, çok daha hizmet verebilen bir konseptte Ulus Pazarı’nın devam edeceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“HAREKETLİLİK GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE KENDİNİ HİSSETTİRDİ”

Ulus Pazarı’ndaki hareketliliği de değerlendiren Atkoşan; “Bu ekonomik hareketliliğin Edirne’ye ve ülkeye kattığı değeri de hepimiz biliyoruz. Bu ekonomik hareketliliğin bölgeden ayrılmayacağı noktasında hemfikiriz. Ümit ediyoruz ki, biliyorsunuz gurbetçi vatandaşlarımızın bu yıl da yoğun şekilde ülkeye giriş ve çıkışları söz konusu oldu. Sınır kapılarında uzun bekleme süreleri olduğundan dolayı Bulgar vatandaşlar, biraz bu dönemde yoğun olarak gelemediler Edirne’ye. Zaruri ihtiyaçlarını karşılayacak olanlar geldi. Okulların açılmasıyla birlikte Avrupa’da yaşayan vatandaşların da geriye dönmeleriyle birlikte ilk kez bu hafta Bulgar turistlerin pazara ilgisinin devam ettiğini gördük. Sabahın erken saatlerinden itibaren pazarda bu hareketlilik gözle görülür şekilde kendini hissettirdi” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!