Polis eşlerinden çocuklar için kermes

Polis Eşleri Derneği Edirne Şubesi tarafından şehit ve gazi ailelerinin çocuklarının ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla Edirne Polis Parkı’nda kermes düzenlendi. Kermese katılan Edirne İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar ve eşi, aynı zamanda Polis Eşleri Derneği Edirne Şube Başkanı Doç.Dr.Ayşe Nilüfer Alçalar yaptıkları konuşmada birlik mesajı verirken, emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdiler. Kermesten elde edilen kazanç ile şehit ve gazi çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanacağını belirttiler.

Edirne’de Polis Eşleri Derneği tarafından şehit ve gazi ailelerinin, çocuklarının ihtiyaçlarına destek olabilmek için gelir elde etmek amacıyla bugün Maarif Caddesinde bulunan Polis Emeklileri Derneği Polis Parkı’nda Kermes düzenlendi. Düzenlenecek olan kermeste ev yapımı gıda ürünleri, temel gıda malzemeleri, elektronik eşyalar, züccaciye, ev tekstili ve giyim gibi ürünler uygun fiyatlarla satışa sunuldu. Kermese katılarak basın mensuplarına açıklama yapan Edirne İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar; “ Bugün burada çok hayırlı bir iş biraraya geldik. Edirne Emniyet Müdürlüğü’müzün Polis Eşleri Derneği’nin düzenlediği kermeste bir araya geldik. Biz Türk toplumu olarak tarihin en eski zamanlarından bu yana yardım etmeyi, paylaşmayı seven bir milletiz. Bunun bir örneğini de burada görebiliyoruz. Başta bu kermese yardım eden esnaf, ticaret ve iş insanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. O kadar çok yardım etmek istediler ki yeter ki yardım ettikleri kuruluşların  hedefinin doğru olduğunu bilsinler. Nereye gideceğini bilsinler, insanlarımız çok yardım etmek istiyorlar. Dernek üyelerimize, yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Polis eşlerimiz günlerdir buna hazırlanıyorlar. Valiliğimize ve belediyemize de çok teşekkür ediyorum. Bu kermesten elde edilen gelirle şehit ve gazi ailelerine, çocuklarına yardım edeceğiz. Herkes gönül rahatlığıyla elinden gelen yardımı yapıp, zamanını ayırıyor. Kimisi para veriyor, eşya veriyor, evde yiyecek yapıp getirdiler. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Edirne Polis Eşleri Derneği Başkanı Doç.Dr.Ayşe Nilüfer Alçalar ise birlik mesajı vererek;  “Biz Polis Eşleri Derneği Edirne şubesi olarak aslında çok iyi bir niyetle yola çıktık.Amacımız şehit ve gazi çocuklarımıza yardımcı olmaktı. Çocuklar gülsün, dünya gülsün sloganıyla yola çıktık. Umarım çok güzel şeyler yapacağız. Burada göülen sonuca varıncaya kadar çok büyük emek, hazırlıklar var. Bu çabada derneğimize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Buraya yardım eden ,destekte bulunan herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah güzel şeyler olacak, biz birbirimizle güçlüyüz. Bu gücümüz daim olsun, devam etsin” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu