Prof. Dr. Serap Şentürk Dalgıç’a onur ödülü

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Serap Şentürk Dalgıç’a, Türk Fizik Derneği (TFD) tarafından 2021 yılı Onur Ödülü verildi.

2021 yılı TFD Fizik Onur Ödülleri, Muğla’nın Bodrum ilçesinde Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi’nde 1-5 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen Türk Fizik Derneği 37. Uluslararası Fizik Kongresi’nde açılış töreni ve konuşmaların ardından yapılan ödül töreni ile verildi. Türk Fizik Derneği tarafından her yıl fizik alanında yaptığı çalışmalar ve hizmetler, bilimsel araştırmalar ile destek verenlere verilen onur ödülü, 2021 yılında 11 bilim insanına takdim edildi. Onur Ödülü almaya hak kazanan 11 bilim insanı içerisinde yer alan Prof. Dr. Serap Şentürk Dalgıç, ödülünü Türk Fizik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş’un elinden aldı.

Ödül töreninin ardından yüz yüze ve çevrim içi olarak gerçekleştirilen kongreye dünyanın farklı ülkelerinden 31’i çağrılı konuşmacı olmak üzere yaklaşık 400 bilim insanı katıldı. Kongrede, Prof. Dr. Serap Şentürk Dalgıç, Atom ve Molekül Fiziği alanında, moleküllerin antiviral yüzeylere tutunumu konusunda sözlü bir bildiri sundu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu