PTT 183 yaşında

Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) bu yıl 183’üncü yaşını kutluyor. Kutlama etkinlikleri kapsamında Edirne’de dün Saraçlar Caddesi’nde bulunan PTT’ye gelerek işlem yaptırmak isteyen 183’üncü müşteriye hediyeler takdim edildi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yıldönümünü etkinliklerle kutlayan Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) 183 yılını doldurdu. Kutlamalar kapsamında Edirne Saraçlar Caddesi’nde bulunan PTT şubesinde işlem yaptırmak isteyen 183’üncü kişiye Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla hazırlanan pul serisi, PTT logolu şemsiye, kalem, kalemlik, defter ve kitap hediye edildi.183’üncü müşteri Fatma Gölge oldu.

Kutlama etkinliklerine katılan Edirne PTT Başmüdürü Mustafa Telat Akalın, PTT’nin 183. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mutlu olduklarını dile getirerek; “Genel müdürlüğümüz tarafından etkinliklerimiz var. Daha hızlı ve kaliteli şekilde hizmet verdiğimizi vatandaşlara anlatmak için etkinlikler yapıyoruz. Buradaki programın ardından Edirne Valisi Yunus Sezer’i ziyaret edeceğiz. 183’üncü müşterimize çeşitli hediyeler takdim ettik” dedi.

183’üncü müşteri Fatma Gölge, hediyelerden dolayı mutlu ve şanlı olduğunu ifade etti. Gölge, “PTT’nin 183’üncü yılını kutluyorum. Nice seneler diliyorum. Çok şaşırdım ve heyecanlandım” ifadelerine yer verdi.

PTT şubesinde düzenlenen etkinliğin ardından Edirne PTT Başmüdürü Mustafa Telat Akalın personelin de katılımıyla ‘PTT 183 yaşında’ yazılı pastayı kesti. Akalın ve beraberindeki heyet daha sonra Edirne Valisi Yunus Sezer’i ziyaret etti. Çalışmaları Vali Sezer’e anlatan Akalın, Edirne Valisi Yunus Sezer’e üzerinde fotoğrafının yer aldığı kişisel posta pulunu hediye etti. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2023 10 23 at 16.44.17 | Edirne Ahval Gazetesi
PTT 183 yaşında | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!