Refüjlere 300 bin mevsimlik çiçek

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park, bahçe ve refüjlerde kullanılacak 300 bin mevsimlik çiçeği kendi seralarında yetiştirmek için çalışmalara başladı.

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yeni sezon peyzaj ve ıslah çalışmalarında kullanılmak üzere fide ekim çalışmalarına başladı. ‘Şaşırtma’ yöntemiyle üretimine başlanan 300 bin adet hercai menekşe peyzaj ve ıslah çalışmalarında Edirne Belediyesi’ne ait park ve bahçelerde kullanılacak. Kentin dört bir yanındaki park, bahçe ve refüjleri süsleyerek, renk katacak çiçekler şehri daha canlı ve estetik bir görünüme kavuşturacak.

Edirne’nin park, bahçe ve refüjlerini süsleyen çiçeklerin her yıl olduğu gibi bu yıl da Belediyeye ait seralarda üretildiği böylelikle hem zamandan hem de bütçeden tasarruf ettiklerini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu yıl da yeni sezon hazırlıklarımıza 300 bin adet hercai menekşesi üretimi ile başladık. ‘Şaşırtma’ yönetimi ile fidelerimizi üretiyor, park, bahçe ve orta refüjlerimizi süsleyecek mevsimlik çiçeklerimizi yetiştiriyoruz. Bu yolla hem belediyemizin bütçesini gözetiyor, hem de şehrimize daha ferah bir görüntü kazandırıyoruz” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu