Rektör Tabakoğlu Uluslararası Tarımsal Gıda Fuarı’nda

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Bulgaristan Tarım ve Gıda Bakanı Kiril Vatev’in daveti üzerine Bulgaristan Filibe’de Uluslararası Tarımsal Gıda fuarının açılışına katıldı.

Geleneksel halk oyunları gösterisi ile başlayan açılış törenine, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü, Rektör Danışmanı Kamil Kolabaş, Ulusal Meteoroloji Merkezi Genel Müdürü Dr. Abdullah Al Mandus, Kosova Cumhuriyeti Tarım, Ormancılık ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Bölge Valisi Ilia Zyumbyulev, Bulgaristan Milletvekili Rosen Kosturkov, Gıda Teknolojileri Üniversitesi Rektörü Prof. Galin Ivanov, Tarım Akademisi Başkanı Prof. Violeta Bozhanova, IALV İcra Direktörü Krasimir Koev, akademisyenler, çiftçiler ve ziyaretçiler katıldı.

4 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Rektör Tabakoğlu Uluslararası Tarımsal Gıda Fuarı’nda | Edirne Ahval Gazetesi

Açılış töreni öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Fuar Genel Müdürü Dr. Ivan Sokolov, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen fuarda katılımcı sayısında ciddi bir artış olduğunu söyledi. Trakya Üniversitesi standının da yer aldığı fuara, 21 ülkeden yaklaşık 600 şirket katıldı. Üniversitemiz standını gezen Bulgaristan Tarım ve Gıda Bakanı Kiril Vatev’e Rektör Tabakoğlu hediye takdim etti.

97 | Edirne Ahval Gazetesi
Rektör Tabakoğlu Uluslararası Tarımsal Gıda Fuarı’nda | Edirne Ahval Gazetesi

Stantların gezilmesinin ardından konferans salonunda gerçekleştirilen programda, Rektörler, Bakanlar ve sunum yapacak olan akademisyenler sahnede kendilerine ayrılan yerlere alındılar. Ev sahibi ülke tarafından büyük bir ilgi ve özenle ağırlanan temsilciler birer sunum gerçekleştirdiler. Bu kapsamda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Yalçın Kaya ile birlikte bir konuşma yaptı. Kaya, “Tarımda Türkiye-Bulgaristan İşbirliği” konulu bir sunum gerçekleştirerek, Trakya Üniversitesi, Teknopark, Balkanların tarımsal potansiyeli ve Bulgaristan ile yapılacak işbirliğinin Balkanlara sağlayacağı avantajlar üzerinde dururken; Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise Bakanları Türkiye’ye davet ederek, kendilerini Trakya Üniversitesi’nde görmekten duyacakları memnuniyeti dile getirdi ve bu güzel organizasyon için kendilerine teşekkürlerini iletti. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!