Rektör Tabakoğlu YLSY öğrencileriyle görüştü

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yurt Dışı Eğitim Programı kapsamında lisansüstü eğitimini yurt dışında tamamlayan ve devam eden bursiyerler ile bir araya geldi.

Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Bursluluk Programı (YLSY) kapsamında Trakya Üniversitesi adına yurt dışında eğitim gören öğrenciler ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrenim süreçleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Trakya Üniversitesi YLSY Burs Programı Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu YLSY Burs programını çok değerli olduğunu belirterek; “Yurt dışında eğitim almanız hem dilinizin gelişmesi, hem de kariyeriniz açısından çok önemli. Aynı zamanda burada aldığınız eğitimi oradaki eğitiminiz ile birleştirerek hayata bakış açınızı ve vizyonunuzu genişletmiş oluyorsunuz. Bu anlamda yurt dışında eğitiminizi tamamladıktan sonra da hem üniversitemize hem de ülkemize önemli katkılar sunacağınıza inanıyorum. Trakya Üniversitesi olarak sizlerin her zaman destekçisi olacağız ve karşılaştığınız sorunların çözümü noktasında da elimizden gelen desteği sağlayacağız. Bu toplantının önemli bir noktası da yurtdışında eğitimini tamamlayan personelimizin, eğitimine devam eden YLSY bursiyeri öğrencilere deneyimlerini paylaşarak onlara yol gösteriyor olmasıdır. Bu anlamda bu toplayı düzenleyen YLSY Burs Programı Koordinatörümüz Doç. Dr. Ali Hüseyinoğlu hocama teşekkür ederim. Hepinize başarılar dilerim” dedi. 

2 1 | Edirne Ahval Gazetesi
Rektör Tabakoğlu YLSY öğrencileriyle görüştü | Edirne Ahval Gazetesi

Toplantının sonunda Doç. Dr. Ali Hüseyinoğlu, üniversitemiz adına YLSY kapsamında yurt dışına giden bursiyerler ile aylık bazdaki bu toplantıların çevrim içi olarak devam edeceğini ifade etti. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!