Rektör Tabakoğlu’ndan Bosna’ya çıkarma

Balkan Üniversiteler Birliği (BUA) 7. Genel Kurul Toplantısı ve BUA 2023 Balkanlar’da Akademik İşbirliği, Zorluklar ve Gelecek Perspektifleri Konferansı için Bosna Hersek’te bulunan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ile Türk Tarih Kurumu eski Başkanı ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Çetin, Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin’i ziyaret etti.

Büyükelçilikte gerçekleşen ziyarette Trakya Üniversitesinin Balkanlara yönelik proje ve faaliyetleri hakkında Büyükelçi Girgin’e bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Bosna Hersek’teki üniversiteler ile yakın ilişkiler içerisinde olduklarını vurguladı. Balkan Üniversiteler Birliği hakkında da bilgi veren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Balkanların sorunlarına çözüm üretilmesi ve gelişimine katkı sunması adına bu birliğin oldukça değerli olduğunu ifade etti.

Trakya Üniversitesinin Balkanlara yönelik faaliyetlerini çok değerli bulduğunu ifade eden Büyükelçi Girgin, Balkan Üniversiteler Birliği’nin Balkanlar için çok büyük bir şans olduğunu belirterek birliğin aktif olarak çalışmalarını sürdürmesinde göstermiş olduğu gayretlerden dolayı Trakya Üniversitesine teşekkür etti. Büyükelçi Girgin ayrıca, Trakya Üniversitesi ile her zaman iş birliğine hazır olduklarını belirterek nazik ziyaretlerinden ötürü Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Çetin’e teşekkür etti. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!