Saadet Partisi muhtarlarla bir araya gelecek

Muhtarlar günü sebebiyle, Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonunu ziyaret eden Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Saadet Partisi Meclis Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Av. Bülent Kaya’nın katılımları ile Cuma akşamı muhtarlarla bir araya geleceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde etkinliklerle kutlanan muhtarlar gününün önemine değinen Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu’nu ziyaret ederek;  “1829 yılından günümüze köklü geçmişiyle demokrasinin ilk adımı, vatandaşın çaldığı ilk kapı olan muhtarlarımız yerel yönetimlerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, bir yandan mahalle ve köy sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynamaktadır. Muhtarlarımız, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Devletimiz ve milletimiz arasında köprü görevi üstlenerek mahalle ve köylerimizde millet iradesinin mihenk taşı olan, yerel yönetimlerin banisi Muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

27 Ekim Cuma günü Edirne’deki muhtarların katılımı ile muhtarlar buluşması düzenleyeceklerini de belirten Tekin, programa Saadet Partisi Meclis Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Av. Bülent Kaya’nın da katılacağını duyurdu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!