Saadet’in adayları belirlendi!

Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında, Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı belirlendi. Toplantıda Keşan’ın Beğendik Beldesi, Süloğlu, Lalapaşa, Havsa, Meriç, Enez ve Keşan Belediye Başkan Adayları da belirlendi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı tarafından 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’ne yönelik aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Saadet Partisi İl ve İlçe teşkilatları, adaylar ve partililer katılım sağladı.

Edirne Belediye Başkan Adaylığına yıllarca parti içerisinde çeşitli görevlerde bulunan Tezcan Karakütük’ün açıklandığı toplantıda, Keşan’ın Beğendik Belediye Başkan adayı Güngör İleri, Süloğlu Belediye Başkan Adayı Hüseyin Es, Lalapaşa Belediye Başkan Adayı Ersin Pilafçı, Havsa Belediye Başkan Adayı Kemal Durkaya, Meriç Belediye Başkan Adayı Arif Güngör, Enez Belediye Başkan Adayı Serkan İşcan, Keşan Belediye Başkan Adayı Ahmet Köseler olarak açıklandı.

IMG 6929 | Edirne Ahval Gazetesi
Saadet’in adayları belirlendi! | Edirne Ahval Gazetesi

“EDİRNE’MİZİ 180 BİN FERDİ OLAN BİR AİLE OLARAK GÖRÜYORUZ”

Tüm Saadet Partisi Belediye Başkan Adayları adına açıklama yapan Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük, şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışını hedeflediklerinin altını çizerek; “Bu muazzam bir değer, çok büyük bir miras. Siyasetin bu denli kirlendiği bir ortamda en fazla ihtiyacımız olan şey dürüstlüktür. Dürüstlük, adalet, toplumun en büyük ihtiyacıdır. İyi yönetilen bir şehrin her türlü zorluğu aşmada başarı göstereceğine inanıyoruz. Bu başarının gösterilebilmesi için liyakat sahibi, emanet bilincinde olan erdemli yöneticilerin iş başına gelmesi gerektiğini biliyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinde şehrimizin geleceğini etkileyecek önemli bir karar vereceğiz. Dolayısıyla, Saadet Partisi olarak bu seçimlerde yeni bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Biz şehrin bütün potansiyelini harekete geçiren, ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışını teklif ediyoruz. Biz rant ekonomisinin yerine yerel üretim kaynaklarını harekete geçirecek bir anlayış teklif ediyoruz. Biz şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışını teklif ediyoruz. Biz çocuğu, genci, yaşlısı, kadını, en önemlisi de aile kurumu ile mahalle kültürünün yeniden hayatın merkezinde olduğu bir belediyecilik teklif ediyoruz Edirne’mizi 180 bin ferdi olan bir aile olarak görüyoruz. Dolayısıyla şehrimizi bütüncül bir yaklaşımla ele alan yeni bir hizmet belediyeciliği teklif ediyoruz” dedi.

IMG 6972 | Edirne Ahval Gazetesi
Saadet’in adayları belirlendi! | Edirne Ahval Gazetesi

“YOLSUZLUK VE İSRAFA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Vatandaşlar arasında ayrım yapmadan belediyecilik yapacaklarının altını çizen Karakütük; “Bizim belediyecilik anlayışımızda planlı ve programlı çalışacağız ve işi ehline vereceğiz. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. Bize emanet edilene, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Hiçbir konuda partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız. Kapımız, her zaman ve herkese açık olacak. Halkın kültür değerlerini göz önüne alarak, yerel ve kültürel değerleri koruyup zenginleştireceğiz Yaptığımız her işi hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız. Hesap verebilir ve şeffaf olacağız. Herkesin derdi ile dertleneceğiz. Halkımız ile bütünleşeceğiz. Vatandaşımızın derdi ne olursa olsun ‘bu bizim görevimiz değil’ demeden çözüm üretmek için gayret göstereceğiz. İmar uygulamalarında hiç kimseye haksız rant sağlamayacağız insana, topluma, şehre ve şehre ait olanlara merhametle ve adaletle yaklaşacağız. Seçime kalan 65 günde en güzel çalışmaları yapacağız. Halkımızın desteğini alacağız. Böylece yaşanabilir bir Edirne kuracağız inşallah. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Bu duygularla katılımlarınızdan dolay teşekkürlerimi sunar, seçimlerin hayırlar getirmesini temenni ederim” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

WhatsApp Image 2024 01 26 at 16.22.06 | Edirne Ahval Gazetesi
Saadet’in adayları belirlendi! | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!