Saadet’ten bayraklı tepki daveti

Filistin halkının her zaman yanında olacaklarına dikkat çeken Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin; “İl Başkanlık binamıza Filistin bayrağını astık. Tüm siyasi partilere, STK ve halkımıza çağrıda bulunuyoruz. Herkes binasına Filistin bayrağını asarak İsrail’e olan tepkisini, Filistin’e olan desteğini göstersin” diyerek İsrail’e tepki vermeye davet etti.

İsrail ve Filistin arasında yaşanan olaylara tepki gösteren Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin;  “İsrail, bölgemiz ve tüm dünyanın huzur ve barışı için en büyük tehdittir. Bugüne kadarki sözlü kınamaların hiçbiri İsrail’in Filistin’deki işgali ve katliamlarını engelleyememiştir. Her seferinde görülmüştür ki İsrail, sadece ama sadece güçten anlamaktadır. Bu hususlar dikkate alındığında Hamas’ın, terör devleti İsrail’in yıllardır sürdürdüğü işgal politikasına ve vahşi saldırılarına karşı başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu da Filistin halkının kendini savunma hakkı kapsamında değerlendirilmelidir. Bugün bir kez daha açık ve net olarak ilan ediyoruz ki; biz, dost ve kardeş Filistin halkının her daim yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Edirne’ye seslenen Tekin, herkesi Filistin bayrağını binalara asmaya davet etti. Tekin; “Hemşehrilerimize sesleniyorum. İl Başkanlık binamıza Filistin bayrağını astık. Tüm siyasi partilere, STK ve halkımıza çağrıda bulunuyoruz. Herkes binasına Filistin bayrağını asarak İsrail’e olan tepkisini, Filistin’e olan desteğini göstersin” diye konuştu. Haber Merkezi

Saadetten bayrakli tepki daveti | Edirne Ahval Gazetesi
Saadet’ten bayraklı tepki daveti | Edirne Ahval Gazetesi
Saadetten bayrakli tepki daveti 2 | Edirne Ahval Gazetesi
Saadet’ten bayraklı tepki daveti | Edirne Ahval Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!