Saadet’ten “Dünya İnsani Yardım Günü” mesajı

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, 19 Ağustos “Dünya İnsani Yardım Günü” sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Dünya İnsani Yardım Günü sebebiyle mesaj yayınlayan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin mesajında, 19 Ağustos 2003’te Birleşmiş Milletler’in Bağdat’taki merkezi bombalanmış ve 22 Birleşmiş Milletler çalışanı hayatını kaybettiğini belirterek; “22 Birleşmiş Milletler çalışanını ve insani yardım faaliyetleri sırasında hayatını kaybedenleri anma amacıyla 19 Ağustos Dünya İnsani Yardım ve Çalışanları günü olarak belirlenmişti. Dünya İnsani Yardım Günü vesilesiyle, insani yardım çalışmalarını dünyanın dört bir yanında en çetin şartlar altında ve fedakârlıkla sürdüren yardım görevlilerine teşekkür ve takdirlerimizi sunuyor, bu çabaları sırasında hayatlarını kaybedenleri saygı ve minnetle anıyoruz” açıklamasını yaptı.

Tüm gayretlere rağmen, 150 milyona yakın yardıma muhtaç insan sayısının her geçen gün arttığı, insani yardım çalışanlarına yönelik saldırıların dinmediğini kaydeden Av. Senin Tekin, “İnsancıl hukuk ihlallerinin yaygınlaştığı ve cezasız kalmaya devam ettiği dünyamız, insani krizlerin yaşanmadığı güvenli ve müreffeh bir gelecekten hala uzak bulunmaktadır. İnsanlığa yakışmayan bu tablonun değiştirilmesi ve insani yardım çalışanlarının güvenli bir küresel sisteme ihtiyaç vardır. Dünya İnsani Zirvesi başta olmak üzere çeşitli platformlarda verilen sözlerin eyleme dönüştürülmesi elzemdir. Dünyanın neresinde olursa olsun insanların, insan haysiyetine yaraşır şekilde, huzur ve ümitle yaşayabileceği bir gelecek ancak küresel dayanışma ve kararlılık ile başarıya ulaşabilir” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!