Saadet’ten Sabuni’ye ziyaret

Edirne’de “Mahalle Sorunlarının Yerinde Tespiti” çalışmaları çerçevesinde Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman’ı ve mahalle esnafını ziyaret eden Saadet Partisi İl Mahalli İdareler Başkanı Tezcan Karakütük, trafik sorununa değinerek, Olin kavşağından bankalar mevkiine kadar girdi çıktı tüneller ve üst geçitler olması gerektiğini kaydetti.

Saadet Partisi İl Mahalli İdareler Komisyonunun “Mahalle Sorunlarının Yerinde Tespiti” çalışması kapsamında Sabuni Mahalle Muhtarı Aykut Yaman’ı ziyaret eden Saadet Partisi İl Mahalli İdareler Başkanı Tezcan Karakütük; “Özellikle cuma, cumartesi ve pazar günleri Bulgaristan’dan alışveriş yapmak için turistleri taşıyan tur otobüsleri ve özel araçlar kentte trafik sorunun yaşanmasına neden oluyor. Trafik sıkışıklığı bir yana, zaman zaman maddi hasarlı ve yaralanmalı kazalar da meydana geliyor. Olin kavşağından Ziraat Bankası’na kadar olan bölümde en az iki üç tane üst geçit ve battı çıktı tünellerle araç trafiğini rahatlatmak lazım. Edirne’de sıkıntı her geçen gün daha da büyüyor. Kilit noktalarda daha fazla trafik polisi görevlendirilmeli. Bu yapılmadığı ya da uzmanların görüşleri doğrultusunda başkaca önlemler alınmadığı takdirde sıkıntılar büyüyerek artacak gibi görünüyor.” dedi.

Muhtar ziyaretinden sonra mahalle esnafını ziyaret ederek esnafın sorunlarını da dinleyen Karakütük; “Sözde IMF’den kurtulduk diye algı politikası uygulayanlar, IMF’den daha beter, daha acı reçeteler uyguluyorlar. Uyguladıkları yanlış ve verimsiz politikaların bütün yükünü de dar gelirlinin sırtına yükleyerek.” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu