Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde uyum haftası

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı Uyum Haftası programı Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından eğitim hayatına yeni başlayan öğrencilerin üniversite ve çevreye uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla “Uyum Haftası” programı düzenledi.

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat, Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlendiği etkinlik açılış konuşmaları ile devam etti. Açılışta konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, eğitim hayatları boyunca göstermiş oldukları başarılardan dolayı öğrencileri kutlayarak başladığı konuşmasında “Ümit ediyorum ki bu başarılarınız, öğrenme aşkınız ve şevkiniz fakültemizde eğitim alacağınız 4 yıllık süreçte devam edecektir. Emin olun bu 4 yıllık süre göz açıp kapayıncaya kadar tamamlanmış olacak. Sunumda da gördüğünüz gibi çok büyük ve güçlü bir üniversiteyiz. Bu üniversitenin bütün imkanlarını kullanarak, fakültemizin değerli akademik kadrosunun bütün deneyimlerinden yararlanarak, modern eğitim imkanlarının hepsini kullanarak sizleri bu 4 senenin sonun donanımlı, Türkiye’nin hatta dünyanın en iyi yetişmiş meslek sahipleri olarak, çok iyi birer hemşire, diyetisyen, fizyoterapist, odyolog, sağlık yöneticisi olarak mezun etmek için elimizden geleni yapacağız.” diyerek Sağlık Bilimleri Fakültesini tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.

Trakya Üniversitesinin, 1361’de bu topraklarda kurulan ilk eğitim kurumlarının bir devamı niteliğinde olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Edirne civarında 56 tane medrese ve eğitim kurumu olduğunu görüyoruz. Fatih’in eğitim aldığı, kurduğu medreseler ve ardı ardına gelenler ile büyük bir kültür ve medeniyet inşa edildi. Aslında çok önemli şahitliklerin yaşandığı bir yerdeyiz. Edirne; Balkanları fethetmiş, çağ açıp kapatan bir şehir. Burada büyük bir medeniyet kurduk. Tabii büyük medeniyet zor günleri de gördü. Son 200 yılda derin acılar yaşadı. Bu kadim topraklar, tarih boyunca dört işgal gördü. Ama Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yeniden aya kalktık. Trakya Üniversitesi bu tarihi misyonuyla bir bölge üniversitesi olarak kuruluyor ve bünyesinden pek çok eğitim kurumu, üniversite çıkarıyor. Bugün biz 5 bini uluslararası olmak üzere yaklaşık 44 bin öğrencisi bulunan çok büyük bir aileyiz. Şimdi sizler de bu ailenin bir parçası oldunuz. ” diyerek Edirne ve Trakya Üniversitesi hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!