Sağlık çalışanlarına moral kahvaltısı

Genel Sağlık İş Sendikası’na bağlı sağlık çalışanları, Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesisi’nde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Genel Sağlık İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Özcan Arslan, düzenlenen kahvaltının amacının birlik ve beraberlik olduğunun altını çizerek, son günlerde yaşanan sağlıkçıya yönelik şiddet olaylarına karşın sağlık çalışanlarına moral olacağını ifade etti.

Edirne’de görev yapan Genel Sağlık İş Sendikası’na bağlı sağlık çalışanları, Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesisi’nde düzenlenen moral kahvaltısında bir araya geldi. Etkinlikte konuşan Genel Sağlık İş Edirne Şube Başkanı Özcan Arslan, sağlıkta şiddet olaylarını bir nebze olsun sağlık çalışanlarına unutturabilmek için bir araya geldiklerini vurguladı.

WhatsApp Image 2024 02 17 at 17.27.59 1 edited | Edirne Ahval Gazetesi
Sağlık çalışanlarına moral kahvaltısı | Edirne Ahval Gazetesi

“SAHADA ŞİDDET OLDUĞU SÜRECE BİZLER VAR OLMAYIZ”

Şiddetin sağlık çalışanları ile ilgili olmaması gerektiğini dile getiren Arslan, sağlıkta şiddete yönelik verilen cezaların caydırıcı olmadığına vurgu yaptı. Arslan; “Şiddetleri en azından bir nebze olsun arkadaşlara unutturalım. Bu şiddet konusu son bulsun düşüncesiyle buradayız. Sağlıkta yaşanan şiddet gün geçtikçe devam ediyor. Maalesef ki, insanlarımıza bunu anlatmakta zorluk çekiyoruz, diye düşünüyoruz. Sağlık sektöründeki bu şiddetin nedeni bence şu anki sağlık politikası. Buradaki şiddet konusu biz sağlık çalışanlarıyla ilgili olmamalı. Şiddet bir çözüm değil. Bir insan kayıp yaşadığı zaman kaybını tabi ki bir hekimden, hemşireden duyacak diye düşünüyoruz. Kayıp yaşadığı zaman burada şiddet olmamalı. Sahada şiddet olduğu sürece bizler var olmayız. Bizler insanlara hizmet için varız. ‘Doktor dövüyoruz’ cümleleri medyada dolaşıyor. Bu hiç hoş olmayan bir durum. Aslında şiddet yasası bir an önce geçse caydırıcı yasalar olsun. Şu an caydırıcı yasalar değil. Ya ev hapsi ya da cüzi miktarda para cezasıyla çarptırılıyor ama o da uzaklaştırmıyor” dedi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!