Saldırganın tutukluluğuna devam kararı

Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen silahlı tehdit olayının ilk duruşması, Edirne Adliyesi’nde görüldü. Sanık, müşteki ve tanık ifadelerinin dinlendiği duruşmanın sonunda, savunma makamı tarafından istenen ek savunma süresi dikkate alınarak sanık R.K.’nın tutukluluğunun devamına karar verilirken, duruşma 30 Kasım tarihine ertelendi.

Yaklaşık 1 ay önce yaşanan Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yaşanan sağlık çalışanlarına silahla tehdit olayının ilk duruşması, Edirne Adliyesi 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanık R.K. ve müştekiler doktor ve tıbbi sekreter ile olaya tanıklık eden güvenlik görevlisinin ifadeleri alındı ve olay anının kamera görüntüleri mahkeme heyetince izlendi. Sanık hakkında, iddia makamı ve savcılık makamı tarafından silahlı tehdit suçundan ceza alması istenirken, savunma makamı sanık hakkında tahliye veya şartlı serbestlik kararı alınmasını istedi. Savunma makamının tekrar bir savunma hazırlamak için ek süre istemesi üzerine, mahkeme heyeti sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı 30 Kasım Perşembe tarihine erteledi.

NELER OLMUŞTU?

24 Ekim tarihinde, sabah 04.00 saatlerinde Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi acil muayene alanına bir yakınıyla gelen R.K., yüksek sesli müzik dinlediği gerekçesiyle orada bulunan sağlık çalışanları tarafından uyarılmış ve tartışmanın devamında R.K., belindeki silahı çıkarıp sağlık çalışanlarına doğrultmuştu. Hastane güvenliği tarafından olayın kontrol altına alınmasının ardından emniyet ekiplerince gözaltına alınan R.K., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilerek ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmasına karar verilmişti. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik korunmaktadır !!